Autobusy ano, ale upravené, rozhodlo vedení radnice v případě dalších rizikových fotbalových utkání. Jedno z nich čeká město již příští pondělí, kdy hradečtí „votroci“ změří síly s Bohemians 1905.

Situace bude vypadat podobně, jak tomu bylo minulou sobotu, kdy pro Sparťany byly připraveny autobusy pro cestu na stadion i zpět. Dvě stovky ultras však při zpáteční cestě oba vozy zdemolovaly. Jednalo se o vozy staršího data výroby, konečná škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun. „Po domluvě s policií jsme usoudili, že mnohem menší riziko je, dovézt fanoušky pohromadě na nádraží, než je nechat rozutéct se po městě, kde by mohli způsobit daleko větší škody,“ uvedl Václav Svoboda, tiskový mluvčí radnice.

Ta navrhuje autobusy pro tyto účely zbavit skel a nahradit je například pletivem a zřídit pro řidiče speciální ochrannou klec.

„V současné době přemýšlíme, jak to nejlépe udělat, protože bezpečnostní předpisy nás poněkud svazují, třeba právě okna slouží jako únikové cesty a prostor kolem řidiče by měl být průchozí. Zatím opravíme rozbité vozy a v pondělí je použijeme, pak se uvidí,“ uvedl Miloslav Kulich, ředitel hradeckého dopravního podniku.