"V souvislosti s konáním fotbalového utkání s pražskou Slavií, které se uskuteční ve středu 6. prosince 2023 v Malšovické aréně, se zaměříme na dohled nad veřejným pořádkem a cílit budeme i na bezpečnost v dopravě," sdělila v tiskové zprávě policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Do akce se zapojí několik desítek policistů z pořádkové, kriminální, cizinecké či dopravní služby společně se strážníky Městské policie Hradec Králové. Na veřejný pořádek dohlédnou nejen v místě konání fotbalového zápasu Votroků proti pražské Slavii, ale také v širším okolí stadionu.

"V souvislosti s fotbalovými zápasy odehranými v nové Malšovické aréně jsme řešili už takřka 20 protiprávních jednání, která se udála přímo na fotbalovém stadionu. Protiprávní jednání páchaná přímo na fotbalovém stadionu nám pomáhají dokumentovat a následně řešit kamery umístěné přímo v prostorách fotbalového stadionu," podotkla mluvčí.

Při fotbalovém utkání jeden z příznivců Sparty zapálil tričko v sektoru hostí.
Fanoušci Sparty napadli v hradeckém baru tři osoby. Skončily v nemocnici

Monitorovat situaci budou po celou dobu i policisté z antikonfliktního týmu, v hledáčku policistů bude nejen příjezd fanoušků a jejich příchod na stadion, ale také jejich následný odjezd.

Policisté se zaměří také na dopravu. "Budeme se věnovat i dohledu nad bezpečností a plynulostí dopravy a v souvislosti s tím upozorňujeme proto občany, návštěvníky metropole a zejména motoristy na možná dopravní omezení, která mohou dočasně v různých částech města při přesunu fanoušků nastat. Dbejte proto nejen pokynů policistů, strážníků ale i pořadatelů," upozorňuje Vlčková.

SK Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko, sníh
POLEMIKA: Má smysl hrát fotbal v prosinci? Sníh obnažil českou pohodlnost

Policisté připomínají obecně závaznou vyhlášku Hradce Králové, která reguluje používání zábavní pyrotechniky na území města. Používání pyrotechniky v Hradci je v podstatě zakázané, pokud nejde o ohlášený ohňostroj nebo třeba o dortovou fontánu.

Použití pyrotechniky během sportovního utkání, ale i při cestě na zápas či při návratu z něj, navíc upravuje od loňského roku i změna zákona o odpovědnosti za přestupky, která umožňuje důsledněji trestat používání pyrotechniky na sportovních akcích, ale také například divácké násilí na stadionech.

„Pokud výtržník použije od 1. února 2022 pyrotechniku během sportovního utkání, ale i při cestě na zápas či při návratu z něj, dopustí se nově přestupku používání pyrotechniky na sportovních akcích,“ uvádí ke změně zákona Ministerstvo vnitra ČR.

S využitím tiskové zprávy

Mohlo by vás zajímat: Tohle lyžaři dlouho nepamatují. Na sjezdovkách je na úvod metr sněhu

Zdroj: Deník/Jan Braun