Klubu chybí peníze. Stoprocentním vlastníkem je město Hradec Králové, které se výší finančního příspěvku nemůže rovnat soukromým vlastníkům. Jenže generální sponzor nebo spolumajitel ne a ne přijít. Podobný model funguje například u hokejového klubu, kde polovinu vlastní město, druhá část pak patří společnosti Mountfield.

„Spolumajitele hledáme už dvacet let a zatím se žádný nenašel.  Určitě bychom ale někoho uvítali," potvrdil primátor Zdeněk Fink.

Podle náměstka primátora Jindřicha Vedlicha, který sedí v představenstvu fotbalového klubu, se musí všichni snažit ve dvou věcech: vybudovat nový stadion a nové silén mužstvo.

O personálních změnách na postech trenérů nebo manažerů radnice neuvažuje. Měnit se bude ale složení týmu.

„Klub velmi dobře pracuje s mládeží. Velmi kvalitně hraje juniorka. Nově vybudované mužstvo bychom chtěli postavit především na základě vlastních odchovanců," prozradil Vedlich.

Na stadion by mohla přispět také FAČR

Důležitým krokem bude také rekonstrukce malšovického Všesportovního stadionu. Bez ní by se klub do 1. ligy vrátit nemohl, zůstat by časem nemohl ani v té druhé. Na úterním zastupitelstvu by se měli představitelé města konečně definitivně odpoutat od společnosti ECE, která chtěla postavit stadion s nákupním centrem.

„Máme připravené zadávací podmínky na zpracování dokumentace na fotbalový stadion. Musí je schválit orgány města," uvedl Vedlich.

Na nový fotbalový stánek by mohla přispět i Fotbalová asociace České republiky. „Určité přísliby tu jsou. Nechci ale nic zakřiknout," dodal Vedlich.

Parkoviště, které by mělo vzniknout vedle stadionu, nebude sloužit jen pro fanoušky, ale i jako běžné parkoviště. Město na něj chce získat evropské peníze.