Velká hra o zakázku za velké peníze se zase zamotala. HB Reavis, developer, který měl být hybatelem projektu, jehož součástí má být i nový fotbalový stadion pro hradecký tým, vycouval.

Na tahu jsou nyní další. Nejprve původní stavitel, firma ECE. Poté především komunální politici. ECE totiž, podle všeho, projekt odpískala, a tak se budou hledat nové možnosti. A to v době, kdy se blíží komunální volby. Ty se konají už v říjnu.

„Stadion bude velké předvolební téma," ví dobře i nynější primátor Zdeněk Fink.

Je jisté, že většina stran si stadion vezme za nosnou záležitost. Například Starostové a nezávislí už o tom přesvědčili. „Dokud stavba s obchodním centrem nebude stát, budeme proti ní bojovat. Pro Hradec je to zásadní otázka," říkal už před časem Richard Nádvorník, jenž do sdružení přešel z konkurenční TOP 09.

Teď tedy nadejde čas dohadů. Hradec během něj bude hledat řešení, jak se zbavit černé můry. Jaké jsou vlastně možnosti?

„Vypadá to, že město bude muset postupně postavit stadion samo," pronesl včera 
Petr Vošoust, předseda regionální organizace TOP 09. „Já osobně upřednostňuju tuhle variantu," přikývl primátor Fink.

Při postupné přestavbě by mužstvo mohlo dál působit 
v Malšovicích – k nové aréně by se dospělo stylem jako například v Plzni.

Město už si také nechalo vytvořit studii, jak by mohla akce probíhat. Architekti spočítali, že by se cena mohla stlačit pod polovinu miliardy.

Další varianty jsou už na pohled méně pravděpodobné.

Jednou z možností je stavba zbrusu nového stánku. „To by abnormálně zatížilo rozpočet," glosoval Fink.

Poslední volbou je oslovit některé ze subjektů, které v roce 2008 skončily v soutěži o stavbu za ECE. Tedy například skupinu J & T miliardáře Daniela Křetínského. Tato cesta je však nejméně reálná.