Protestující dodržovali hygienická opatření jako rozestupy či nošení respirátorů. Pořadatelé se nejprve vymezili vůči chování ministryně spravedlnosti Marii Benešové, vicepremiérů Karla Havlíčka, Aleny Schillerové a Jana Hamáčka či předsedy vlády Andreje Babiše. Za hlavní důvod pro svolání demonstrace ale označili chování prezidenta republiky Miloše Zemana. Účastníci vyjádřili nespokojenost například se Zemanovou reakcí na kauzu Vrbětice.

Demonstrace se konaly i v dalších městech kraje, radnice Vysokého Mýta podpořila podání ústavní žaloby na prezidenta republiky Miloše Zemana. Petici k podání ústavní žaloby najdete ZDE

Během demonstrace promluvil například teolog a vysokoškolský učitel Tomáš Petráček, svou zdravici poslal i senátor za Hradecko Jan Holásek. Na závěr programu lidé nejprve zavzpomínali na disidenta Pavla Wonku, který se v dubnu 1988 stal posledním politickým vězněm v České republice, který zemřel ve vězení a následně si zazpívali hymnu. Kromě té české zněla Wonkovou ulicí také ta slovenská. Jako poděkování Slovensku za podporu ve vrbětické kauze.