Událost byla nahlášená ve Vážní ulici, kde hořely uskladněné odpadní trubky.

„Hořela část na ploše asi 4x4 metry. Požár je lokalizován. Dohašujeme, ochlazujeme okolí a zbylý materiál se odváží pomocí místního nakladače. Nikdo nebyl zraněn,“ informovali hasiči na svém twitterovém účtu a jen o něco málo později dodali, že byl požár zlikvidován. Na místě zůstal vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru kvůli zjištění příčiny a škody.

Hasičům se podařilo požár rychle zlikvidovat. Ilustrační foto.
Požár bytu v Chlumci nad Cidlinou hasiči rychle zlikvidovali. Nikdo se nezranil

Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. Už při cestě k zásahu viděly stoupat černý kouř. Po lokalizaci požáru hasiči dále rozebírali a dohašovali zasažený materiál, ochlazovali okolí a pomocí nakladače zástupce vlastnické firmy odvážel nezasažené potrubí mimo místo požáru.

„Kolem půl šesté ráno ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru. Plameny zničily několik paketů KGEM potrubí, škoda byla vyčíslena asi na 200 tisíc korun. Uchráněné hodnoty představují asi 10 milionů korun. Příčina se vyšetřuje. Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a JSDH Hradec Králové – Plácky,“ doplnila mluvčí hasičů Martina Götzová.