Expozice věnovaná výročí sametové revoluce přibližuje, jak královéhradečtí fotografové Ladislav Chytrý a Miroslav Podhrázský dokumentovali dění ve východočeské metropoli. Kromě prohlídky fotek si můžete přijít poslechnout také poutavé vyprávění obou fotografů, nebo se sami podělit o své zážitky a pocity z tehdejší doby.   (skr)

O Ukrajině s válečnou reportérkou na UHK

Hradec Králové - O aktuálních problémech na Ukrajině bude v Oblastní charitě Hradec Králové přednášet v úterý od 18 hodin válečná reportérka Petra Procházková.

Sama se nedávno vrátila z této konfliktem zkoušené země a v prostorách Filozofické fakulty hradecké univerzity zájemcům odhalí své zkušenosti a zážitky z Ukrajiny. „Ve čtvrti Okťabrskoje v Děbalcevu sedí lidé už týdny ve sklepích. V těchto dnech se k nim nedá dostat kvůli neustálé dělostřelbě separatistů. Ve městě, které se nyní nachází na frontové linii mezi ukrajinskými ozbrojenými silami a proruskými separatisty, žilo před konfliktem 26 tisíc lidí. Dnes jich tady zůstala sotva polovina. Odešli všichni, kdo mohli," řekla Procházková Lidovým novinám těsně po návratu. Vstup na přednášku je zdarma.   (zum)

Dobrá zpráva pro milovníky historie

Hradec Králové - Zajímáte se o historii a rádi byste si nudný výklad z učebnic rozšířili o nějakou tu perlicku z českých i světových dějin? Pak dorazte v úterý večer do Městské knihovny ve Wonkově ulici, pořádají tam totiž další díl z cyklu Čas. Tentokrát bude v hledáčku období renesance. Chcete se na chvíli pozastavit v době géniů a travičů, znovuobjevených věd a také prvních revolucí? Tak dorazte v úterý přesně v 17 hodin do Hudebního oddělení knihovny.   (re)