Rekonstrukce začne během divadelních prázdnin, začátek sezony by ohrožen být neměl.

Ze zdí zmizí kameny, nahradí je dřevo

Ze vstupních prostor kulturního stánku zmizí obložení z kamene. Nahradí je dřevo. „Opravovat se bude přízemí i první patro, vyměníme obložení, elektroinstalaci a topení," řekl Jindřich Vedlich, náměstek primátora.

„Snažili jsme se prostory po léta zútulňovat nejrůznějšími obrazy. Interiér je takový mišmaš z let minulých a s divadelní atmosférou nemá nic společného. Jsem hrozně rád, že se konečně opraví," pochvaluje si Ladislav Zeman, ředitel Klicperova divadla.

Foyer bude rekonstruovat firma Dřevotvar, opravy budou stát 10,8 milionu korun včetně DPH.

Práce začnou po červnovém festivalu Divadlo evropských regionů. Opravy by měly završit postupnou rekonstrukci divadelních objektů.

Údržba objektů je nekonečný kolotoč

„Neskončí to v podstatě nikdy. Spravujeme osm historických objektů a začali jsme před více než dvaceti lety, což znamená, že bude potřeba jejich údržba. je to věčný koloběh," dodal ředitel divadla.

Hradecká radnice do oprav několika divadelních budov v centru města investovala přes 200 milionů korun.

Například hlavní budovu divadla město opravuje od roku 1990, kdy dělníci opravili fasády, následovala rekonstrukce střechy či opravy hlediště a jeviště. Poslední velkou investiční akcí byla v roce 2007 oprava druhé scény Klicperova divadla ve Studiu Beseda. Oprava dvou objektů stála radnici téměř 80 milionů korun.