„Futurum funguje osmým rokem a nadešel čas přijít s něčím novým,“ sdělil Deníku manažer obchodního centra Libor Štichhauer.

Majitelé a developerská společnost TK development tady plánují stávající objekt nastavět a další přistavět.

Místo pro čtyřicet nových obchodů o celkové prodejní ploše devět a půl tisíce metrů čtverečních vznikne na střeše Futura, která je nyní využívána jako parkoviště. Střecha obchodního centra, z níž nyní vyčnívá jen multikino CineStar, se tak zarovná do stejné výšky. Jelikož však touto změnou výrazně klesne počet parkovacích míst, chystá investor na stávajícím zásobovacím dvoře stavbu pětipodlažního parkovacího domu. Celkový počet parkovacích míst se tak zvýší o 350.

„Zatímco v současnosti je pronajímatelná plocha obchodního centra 28 tisíc metrů čtverečních, po rozšíření bude 37,5 tisíce metrů. Počet obchodů se zvýší z 66 na 112 a parkovacích míst bude místo současných 1230 po dokončení parkovacího domu 1580. Osm set padesát z nich bude krytých,“ seznámil Hradecký deník s některými fakty manažer Futura Libor Štichhauer. Výstavba na střeše by podle něho neměla provoz obchodního centra omezit.

Investora však ještě před zahájením stavby čeká získání všech povolení. V současnosti se například projednává vliv stavby na životní prostředí. Stavět by se mělo začít po Novém roce a obchodníci by nové prostory rádi otevřeli ještě koncem příštího roku, nejpozději v roce 2010.

Obchodní centrum Futurum patří už nyní k největším v regionu a vloni jej navštívilo 5,8 milionu lidí. Kromě hypermarketu a multikina je tady 66 obchodů a šest restaurací a kaváren.

Futurum není jediným obchodním centrem, které bude bobtnat. Například v komerční zóně Hradubická u hypermarketu Tesco v Březhradě staví další obchody společnost Tesco Stores. Podle mluvčí firmy Jany Matouškové bude celková prodejní plocha nového objektu 2200 metrů čtverečních, o něž se podělí tři prodejny. Nové obchody v tomto objektu budou otevřeny zřejmě v listopadu. (čer)