Přesto se po nákladné rekonstrukci, která přišla na bezmála 130 milionů korun, její dveře otevřely. Uznání se teď její nová podoba dočkala ve formě ocenění v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis 2016.

„Je to významné ocenění nejen pro galerii, ale zároveň i pro kraj. Je skvělé, že se vůbec podařilo projekt realizovat. Celá budova se po otevření stala přívětivějším prostorem, o čemž svědčí i zvyšující se návštěvnost. Doufám, že v přibývajícím počtu návštěvníků budeme v budoucnu pokračovat,“ uvedla náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje odpovědná za kulturu Martina Berdychová.

Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2016 byla vyhlašována ve třech hlavních kategoriích – Muzejní výstava roku, Muzejní publikace roku a Muzejní počin roku. V XV. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis obdržel projekt „Rekonstrukce budovy Galerie moderního umění v Hradci Králové“ na návrh odborné poroty zvláštní ocenění v kategorii Muzejní počin roku. Národní soutěž muzeí vyhlašuje Ministerstvo kultury ČR ve spolupráci s Asociací muzeí a galerií a českým výborem Mezinárodní rady muzeí (ICOM).

Tohoto ocenění si váží i ředitel Tomáš Rybička, který ho vnímá mimo jiné i jako zhodnocení práce kraje a všech lidí, kteří se na nové podobě podílely.