Již za pár dní se otevřou brány již třetího parkovacího domu na území Hradce Králové. A zatímco přesné datum ještě není stanoveno, zná už parkhaus Jana Gayera cenu, za kterou do svýh útrob automobily vpustí.

„Nyní jsme v kolaudačním řízení celého objektu a dodělávají se kosmetické úpravy. Naši snahou stále zůstává, aby se parkovací dům otevřel v první polovině června,“ uvedl zástupce investora, jímž je dle koncesionářské smlouvy ISP, Jiří Holubec, který v úterý předstoupil před městské radní s ceníkem služeb nového parkhausu i s počty rezidentních a abonentních stání. Rada návrh přijala.

Noc za dvacku

„Rezidenti za jednu kartu zaplatí 3 tisíce korun na rok. Abonentní karta vyjde na 9 tisíc,“ informoval Jiří Holubec a dodal, že z celkového počtu 284 stání je pro předplatitele karet vymezeno 170 stání.

Krátkodobé stání bude návštěvníky první dvě hodiny stát po deseti korunách. Další započaté hodiny pak vyjdou na dvě koruny. Mezi 8 až 17 hodinou tak lid zaplatí maximálně 34 korun. Za večerní či noční stání, tedy od 18 do 6 hodiny, se bude platit jednorázový poplatek 20 korun. „Ceny parkovného jsou vzhledem k lokalitě atraktivní a adekvátní ve vztahu k cenám v okolních ulicích,“ uvedla náměstkyně primátora Věra Pourová, jejíž informaci doplnil Jiří Holubec s tím, že celodenní stání na Šimkově ulici dnes vyjde na 40 korun: „Lidem se tak vyplatí zaparkovat v Gayerových kasárnách, než na ulici. V parkhausu budou navíc všechna auto pod kamerovým dohledem.“