V nejuznávanější kategorii Unlimited (bez omezení počtu psů) zvítězil zkušený jezdec Pavel Pfeifer z Čisté u Horek. S odstupem pěti minut skončil na druhém místě německý musher Karl Habermann. Bronzovou medaili vybojoval Miloslav Mikolášek. „Díky účasti německých závodníků byl závod na vysoké sportovní úrovni a pořadí nebylo do posledního kola jisté,“ pochvaloval si letošní konkurenci vítěz Pavel Pfeifer. Čistecký musher, který zdejší tour vyhrává takřka pravidelně, se navíc v týdnu přesune do Španělska, kde se opět zúčastní prestižních čtrnáctidenních závodů Pirena.

Třídu Limited (do šesti psů) ovládl Michal Merhaut před polským borcem Maciejem Tomaszewskim a dalším Čechem Václavem Zetkem. V kategorii Skijöring 2 (lyžař se dvěma psy) pak dominoval Jiří Suchý.

První části klání se ve Strážném zúčastnilo 41 aktérů. Do polské Karpacze, kde po čtyřech etapách závod pokračoval, se přesunulo už jen 21 jezdců. Výsledky z české části Genesis Tour se započítávají do Evropského poháru a Mistrovství České republiky. (top)