"Budeme se snažit zvukově držet toho stylu, který máme teď, ale budeme se to snažit posunout, domyslet, jít do detailu," uvedl Gipsy poté, co se svými spoluhráči roztančil publikum ve velkém stanu pro dvě tisícovky lidí, který vstřícně naladění posluchači z větší části zaplnili.

"Chceme zůstat moderní kapelou. Nechceme se stát zábavovou romskou kapelou ani naprostým mainstreamem, chceme najít nějakou parádní harmonii mezi těmito dvěma stranami a já myslím, že se nám to zatím daří," uvedl Gipsy.

Kapela, jež loni vydala debutové album Romano Hip Hop, se do povědomí českých posluchačů zapsala letos. Nejprve Gipsy.cz získali cenu Akademie populární hudby Anděl pro objev loňského roku, zúčastnili se také národního kola televizní pěvecké soutěže Eurosong.

Soubor se navíc stále více prosazuje v mezinárodním měřítku. Koncem června byli Gipsy.cz historicky první kapelou z Česka, která vystoupila na prestižním festivalu v britském Glastonbury. Z letošních 177.500 návštěvníků přehlídky si jejich set odehraný ve velkém stanu podle Gipsyho nenechaly ujít asi tři stovky posluchačů, ostatní dali přednost hvězdám na hlavních scénách. "I kdybychom tam byli pět vteřin a nestál tam vůbec nikdo, tak je to prostě neuvěřitelný úspěch," prohlásil Gipsy.

"Lidi vešli, dívali se třeba dvacet minut a zase odešli," konstatoval Gipsy, podle jehož názoru je britské publikum k hudebníkům kritičtější, než české. "V zahraničí takovéto crossovery nejsou ničím neobvyklým, tam se něco takového už děje dlouho. Lidi víc poslouchají a jsou připraveni potrestat vaši chybu," prohlásil.

Návštěva Glastonbury měla také stinné stránky. Muzikanty sužoval liják i zdravotní problémy a přes celý obrovský areál se museli pěšky brodit dvaceticentimetrovou vrstvou bahna. "Nebyli jsme high society kapela, takže žádný vrtulník se pro nás nekonal a museli jsme hezky po svých," dodal Gipsy.

Jiří Janda