Kolony aut na třídě Karla IV. a navazující části II. silničního okruhu by měly být od pondělí kratší. Do nyní uzavřeného úseku Gočárovy třídy mezi Ulrichovým náměstím a náměstím Svobody se vrátí autobusy a trolejbusy městské hromadné dopravy.
Ostatní však budou muset ještě týden vydržet. „Od pondělí bude Gočárova třída zprůjezdněna jen pro městskou hromadnou dopravu,“ sdělil mluvčí magistrátu Václav Svoboda. S otevřením jedné z hlavních dopravních tepen centra města se počítá od pondělí 10. září. „Je to přesně podle harmonogramu, tak se s tím počítalo. Vlastní stavební práce budou sice už dokončeny, ale ještě se mají stříkat přechody a dokončovat světelná signalizace,“ vysvětlil Václav Svoboda.
Kromě nového povrchu vozovky a chodníků došlo v průběhu dvou měsíců, kdy byla třída uzavřena, i na rekonstrukci sítí vedoucích pod zemí. V úseku jsou kvůli větší bezpečnosti chodců ostrůvky, vznikla tady i cyklostezka. Zajímavostí je, že povrch vozovky je v celém úseku bez jediné spráry. Nový živičný povrch tady firma zhotovila najednou.
Rekonstrukce části Gočárovy třídy přišla hradeckou radnici na 23 milionů korun.
Komplikuje vám uzavírka Gočárovy třídy život? Hlasujte v anketě na internetové adrese:
hradecky.denik.cz