Po páteční odstávce vody v Kladské ulici si stejnou patálii prožili také obyvatelé několika domů v ulici Nezvalově. „V tomto úseku vyměňujeme dožité vodovodní přípojky. Přerušení přívodu vody trvalo jen dopoledne a drobné dopravní komplikace nebudou řidiče trápit déle než do konce týdne,“ sdělila mluvčí Královéhradecké provozní Radka Máslová. Omezení v podobě zúžení silnice se dotkne úseku v místě křížení ulice Nezvalovy a Komenského. (sir)

 

 

 

 

 

Úsek ve směru z města ven bude neprůjezdný. Důvodem dopravního omezení je oprava rozbitého povrchu frekventované vozovky. Práce si vyžádají také zásah do provozu městské hromadné dopravy, kde se projeví na linkách číslo 3 a 26.

Ve směru na Bláhovku pojedou spoje objížďkou a nebude obsluhována zastávka Základní škola Kukleny. Provoz na lince číslo 3 budou navíc místo trolejbusů zajišťovat autobusy.

Oprava částečně uzavřela objezd

Dopravní komplikace v krajském městě způsobuje také oprava kruhového objezdu v Kuklenách, kde se kříží silnice z Náchoda na Prahu a z Hradce na Nechanice a Nový Bydžov.

Částečná uzavírka se v dopravních špičkách projevuje kolonami a změnou trasy linky městské hromadné dopravy číslo 26, která ve směru ze Stěžer jezdí po objížďce, ale bez vynechání zastávek. Oprava potrvá do neděle.

Další dopravní komplikace v krajském městě čekají řidiče od pondělí na II. silničním okruhu. Kvůli rekonstrukci vozovky bude až do neděle 15. července uzavřena část okruhu od křižovatky u hotelu Garni po křižovatku Tesla.

Dotčen tím bude provoz na linkách městské hromadné dopravy číslo 0, 9 a 25. „Devítka“ ve směru do Malšovic se uzavřenému místu vyhne objížďkou po Brněnské třídě a Mrštíkovou ulicí.

Linky 0 a 25 pojedou ve směru na Slezské Předměstí ze zastávky Náhon na zastávku Na Kotli pro linku 9, dále na zastávku Vysokoškolské koleje. Po původních trasách pojedou od zastávky Tesla. V opačném směru se trasa linek nemění.

Na „Ulrichák“ pouze od Aničky

Uzavírka potrvá do konce srpna. Následně od 1. do 9. září bude opět platit „jen“ částečná uzávěra. Většinu dopravní zátěže z Gočárovy třídy tak bude muset v příštích týdnech pojmout třída Karla IV. „Výrazně vzroste provoz na křižovatce Balkán, a také na křižovatce okruhu s ulicí V Lipkách ve směru od Labské Kotliny I,“ řekl nám dopravní inženýr hradecké policie Lubomír Šitina.

Vjezd na Ulrichovo náměstí a do ulic v jeho okolí bude možný jen od křižovatky Anička. Předpokládaný nárůst dopravní zátěže tady má zmírnit úprava řazení.

V Gočárově ulici město provádí rekonstrukci vodovodu, kanalizace, povrchu vozovky a chodníků.

„Navíc tady kvůli bezpečnosti chodců vzniknou středové dělicí ostrůvky a nově se osvětlí přechody. Náklady dosáhnou výše 19,2 milionu korun bez daně,“ uvedl mluvčí radnice Václav Svoboda.

Práce poznamenaly také trasy linek MHD. Trolejbusy 2 a 6 jezdí kolem Centrálu, trasu změnily také autobusy.