Ten má za cíl přispět k obnově zámku. Duchovním otcem myšlenky charitativního klání, které na zdejší hřiště v sobotu přivedlo na tři desítky golfistů, je senátor Jaroslav Malý, který turnaj spolu s Nadačním fondem Transplantace kostní dřeně u malignit a Golf Clubem Hrádek 1995 pořádá. „Prožil jsem tu dětství. Moje maminka tu chodila do školy a já tu dokonce krátký čas provázel. I proto bych chtěl, aby byl Hrádek víc v povědomí lidí a vzkvétal,“ uvedl Jaroslav Malý s tím, že výtěžek bude věnován na rekonstrukci zámecké jízdárny, případně na další opravy.

Nakonec se povedlo vybrat 16 930 korun. Částka není konečná. „Aby se Hrádek ještě lépe rozvíjel, tak tuto částku ještě o polovinu povýším,“ nechal se slyšet senátor Jaroslav Malý. Vloni pomohly peníze z golfového turnaje při obnově vstupní severní brány, letos své uplatnění najdou při dalších etapách obnovy.

„Jsme vděční za jakoukoli finanční podporu. Rádi bychom ještě letos z darovaných peněz opravili část ohradní zdi nebo kamenné prvky,“ uvedl kastelán zámku Martin Rejman.

Z představení divadelního souboru Symposion, Sen noci svatojánské
Třebechovice budou víc než měsíc patřit ochotníkům