Dobrá zpráva oslovuje srdce

Michal Šust hrál kdysi za Smiřice fotbal a Hradec Králové reprezentoval v judu. Na jedné z hradeckých uměleckých škol učil hudbu a kompozici.

V roce 1986 emigroval do USA. Tam vystudoval teologii a zpěv. Jako operní pěvec vystupoval s řadou předních komorních těles.V roce 1990 při návštěvě tehdejšího prezidenta Václava Havla zpíval při jeho oficiálním uvítání v Torontu naší hymnu.

"Gospel znamená zprávu, vychází z černošských sprituálů, je to křesťanská píseň. Lidem tak přinášíme dobrou zprávu o boží lásce. Gospely a vůbec muzika přinášejí radost, spojují lidí a bojují proti zlu,“vypráví.

Sbor, který zde bude do 21.června, přednese na koncertech velké množství gospelů i spirituálů.

Michal Šust pro hradecké turné složil několik speciálních gospelů - například Hallelujáh, Reigns! (Kraluje.) Se sborem je zde také známá americká gospelová zpěvačka Barbara Johnson Tucker.

“V Hradci jsem už podruhé a moc se mi tady líbí, jsou zde skvělí lidé, „ říká.

Sbor vystoupí v neděli v 19 hodin v hradecké filharmonii. Michal Šust bude mít v neděli ve sboru Církve bratrské kázání na téma smělost.

“Jsem rozčarován vývojem v Čechách po roce 1989. Mezi lidmi chybí víc slušnosti, pokora a odpuštění, oslavováno je zlo. A tom bude mé kázání,“ dodal.