„Ano, bude tam hotel a bude se jmenovat Grand,“ potvrdil informace Radek Homoláč, jednatel společnosti Galeria Grand, která rohovou část Grandu vlastní. „Hotel má mít 39 pokojů, z nichž většina bude dvoulůžkových,“ doplnil. Součástí objektu je kogresový sál, který už vznikl ve dvorním traktu.

Některé suterénní a přízemní části opravovaného objektu už v posledních několika týdnech ožily, v jiných se ještě budou pohybovat dělníci. Vznikly tady například butik a prodejna textilu, v současnosti prochází přestavbou rohová trafika. Ta je dočasně přestěhována, ale na své původní místo se po skončení prací vrátí. V jednom dosud neobsazeném prostoru majitel uvažuje o zřízení butiku s luxusními oděvy, v někdejší hotelové kavárně vznikne pekařství s cukrárnou. Hotelové pokoje budou umístěny ve třech podlažích nad obchody.

Tato část někdejšího Grandu prochází postupnou rekonstrukcí už několik let, kdy dostala novou střechu, okapové svody a udělaly se další práce. Nyní se majitel pustil do obnovy fasády, která potrvá zhruba dva měsíce.

Čilý pracovní ruch vládne také v dalších částech někdejšího Grandu vlastněných jinými majiteli. Například v nedaleké Palmové zahradě, kterou firma, jež tady chce provozovat kasino, kompletně opravuje. Práce na obnově sálu začaly v zimě a měly by skončit koncem tohoto roku nebo v příštím roce. V navazující části směrem do ulice byly letos otevřena kavárna a stylová pivnice.

Opraven už je také secesní Kotěrův Okresní dům z počátku minulého století, kde dříve sídlily autoklub a jídelna hotelu Grand. Vloni v červnu tady byl otevřen hotel se čtyřmi desítkami pokojů a restaurací. (čer)