Po Kotěrově Okresním domě otevřeném v červnu se brzy vrátí život i do další části někdejšího Grandu. Jde o dům na třídě ČSA 275, tedy vstupní objekt propojený s někdejší Palmovou zahradou. Vlastní Palmová zahrada však přijde na řadu až později.

„Jednáme se zájemcem, který tady chce provozovat luxusní kasino. Když půjde všechno dobře, mohlo by se to stihnout do konce příštího roku,“ odhaduje Jaroslav Kašpar, jednatel společnosti Grandpal, jíž tato třetina Grandu patří.

Vstupní část objektu s aulou, bývalým bufetem i podzemím, v němž bývala vyhledávaná vinárna Grand club, ožije už za několik dnů. V suterénu je před dokončením neobvyklé restaurační zařízení s třiceti místy, kde každý stůl bude vybaven vlastním samoobslužným pivním výčepem. Téměř připravena je i steaková kuchyně společná pro všechny zde umístěné provozovny.

V přízemí totiž ještě vzniká bar a ve zvýšeném přízemí kavárna se čtyřmi desítkami míst. „Otevřeme začátkem října,“ prohlásil provozovatel restauračních provozů Lukáš Kaidl. Přestavba a oživení dalších pater objektu jsou vázány na rekonstrukci Palmové zahrady. První patro je připraveno na vybudování kanceláří, ve druhém se počítá s apartmány.

„Třetí patro a půdní prostory zřejmě nabídnu k dlouhodobému pronájmu,“ uvedl Jaroslav Kašpar z Grandpalu.