Kdo má políčeno na různé lahůdky a rozmanitosti a rád se zabývá jídlem, neměl by si nechat uniknout Gurmán festival, který začíná v sobotu od jedenácti a potrvá do sedmi. Návštěvníky provede světem kulinářských pochoutek až do nedělního dne, kdy se brány gastronomické přehlídky otevřou rovněž od jedenácté a uzavřou o sedmé hodině. Celá akce proběhne v areálu Festivalparku.

Druhý ročník Gurmán festivalu nabídne pestrou přehlídku toho nejlepšího z domácí produkce. Bude zde zastoupeno přes dvacet restaurací a patnáct pivovarů. Pořadatelé mají v plánu i zahájení chřestové sezony. Další součástí programu jsou kuchařské a barmanské exhibice nebo ochutnávky výjimečných a neobvyklých vín či cizokrajné a exotické kuchyně. Kdo by si myslel, že připravit kávu je snadné, může přihlížet soutěži v její přípravě. Účastníci Gurmán festivalu se mohou těšit rovněž na farmářský trh.

Hlavním motivem festivalu stále zůstává dobré jídlo, kvalitní pivo či víno, ale zejména pohoda. Návštěvníci se mohou těšit na degustační porce vybraných regionálních restaurací, mezi kterými nebudou chybět vítězové loňského ročníku - restaurace Duran a Na Hradě z Hradce Králové a Řeznictví Uhlíř Jaroměř – ani několik slibných gastronomických objevů.

Na letošní ročník Gurmán festivalu bohužel nedorazí Zdeněk Pohlreich, který na poslední chvíli musel svoji účast odřeknout. „Právě prvního května otvíráme novou restauraci ve Švýcarsku, přesný termín nebyl dlouho jasný, ale na přání Švýcarů byl nakonec otvíracím dnem určen právě tento den. Je mi moc líto, že nebudu moct být v Hradci, protože loňská akce se mi moc líbila. Atmosféra při kuchařské exhibici i počet diváků mi připomínal koncert rockové hvězdy. Práce však volá, a tak vás zkusím alespoň telefonicky na dálku pozdravit,“ přislíbil Pohlreich.

O tom, která restaurace či pivovar zvítězí letos a obdrží Zlatého, Stříbrného nebo Bronzového Gurmána, rozhodnou návštěvníci festivalu. Při vstupu obdrží každý z nich jeden hlasovací lístek pro restauraci a jeden pro pivovar. Ten přidělí tomu podniku, který je nejvíce zaujme. Gurmán festival bude věnován fenoménu, který ovládá gastronomický svět - pomalému vaření a pohodovému životnímu stylu.

V rámci doprovodného programu se opět představí nejlepší baristé a soutěž Barista Open, kterou doprovodí odborné přednášky o přípravě kávy, její kvalitě a působení na zdraví.

„Káva letos dostane ještě více prostoru než minulý rok, stejně tak tomu bude u vína, kterému věnujeme celý hangár. Jednou z dalších novinek, která zpestří letošní nabídku, bude Svět na talíři, perličky z cizokrajných kuchyní, kterým poprvé věnujeme vlastní prostor. Ochutnáme japonské sushi i maďarský guláš. Zajímavá bude sobotní prezentace partnerského slovinského města Nove mesto, kde ochutnáme speciality jako víno Cviček nebo pražen krompir, což jsou pečené brambory,“ řekl kuchař, herec a moderátor Ivan Vodochodský.

Na festival přijede i Pavel Pospíšil, jediný český kuchař, který byl držitelem hvězdy Michelin. Bude mít závěrečnou show v neděli odpoledne. Předvede svoje jarní menu, kde použije sezonní suroviny, jako je jarní kuře nebo candát či medvědí česnek a chřest.

Program víkendového Gurmán festivalu

Sobota
Hlavní pódium
V průběhu dne –koktejl Rádia Černá Hora, pozvánky na kuchařskou show,
ochutnávky, informace o dění v areálu., rozhovory s osobnostmi a hosty festivalu
12.00 Slavnostní zahájení festivalu, sezony chřestu a farmářských trhů
16.30Vyhlášení výsledků soutěže v loupání chřestu

Kuchařský úl
11.30 Zdeněk Krejčí-Prakul, TV – show „Na Nože“ – Plněné Křepelky a další tajnosti z Prakulu –show sympatického kuchaře s červenou čepicí, kterého si diváci pamatují z TV –show „Na Nože“
13.00 Ivan Vodochodský - Vite gusto – Nemusí být vždy kaviár –kouzlo pomalého a snadného vaření z levných surovin
14.30 Jan Horký – Intercontinental Praha, kuchař rok 2008
Extravagantní česká kuchyně –Jeden z nejmladších špičkových kuchařů vzdává hold české kuchyni
16.00 Roman Paulus –Alcron Praha, kuchař roku 2009/2010 – Jak se vaří v Alcronu – úřadující kuchař roku a jeho chřestové variace
17.30 Petr Stádník –Makro– Chřest je chřest – Moderní technologie při práci v kuchyni

Neděle
Hlavní pódium
V průběhu dne –koktejl Rádia Černá Hora, pozvánky na kuchařskou show, ochutnávky, informace o dění v areálu, rozhovory s osobnostmi a hosty festivalu
16.30 Vyhlášení výsledků soutěže v loupání chřestu
18.30 Slavnostní zakončení festivalu a předání cen nejlepší restauraci a pivovaru

Kuchařský úl
11.30 Petr Stádník-Makro – Chřest je chřest –moderní technologie při práci v kuchyni
13.00 Kateřina Fornůsková- Café Imperiál Praha – Ach, ta čokoláda –Krásná cukrářka v okouzlení afrodiziakální čokoládou
14.30 Roman Vaněk – Prakul – TV show „Na Nože“ – Perly českých restaurací – Nešvary českých pohostinských zařízení ve vtipném podání zakladatele Prakulu
16.00 Jan Punčochář - Le Terroir Praha – Předkrmy z totožných surovin v roce 1984 a v roce 2011 – Kreativita a využití surovin v rozdílných dějinných epochách v podání nejtalentovanějšího českého šéfkuchaře
17.30 Pavel Pospíšil- Jediný český držitel hvězdy Michelin – Jarní menu Pavla Pospíšila – V jednoduchosti je krása, a když to někdo umí, je na co se dívat, co dodat?