Dobré jídlo, dobré pití a počasí, kterému se nedalo nic vytknout. Jedna z prvních letošních akcí na hradeckém nábřeží se vydařila.

Poslední dubnovou sobotu se totiž v sousedství Labe sešli milovníci dobrého jídla na Hradeckém nábřeží gurmánů, tentokrát s podtitulem Chuť jara. Od dopoledne vábily davy lidí stánky, které provoněly náplavku různorodými vůněmi. Prodejci nabízeli regionální potraviny, speciality a řadu dalších pochoutek. Na své si přišli nejenom jedlíci, ale i milovníci vína, piva či kávy.

Nábřeží v Hradci Králové ožije „svátky“ dobrého jídla v tomto roce ještě jednou. V září se totiž bude konat gurmánské setkání s podtitulem Chuť podzimu.

„Pálivou“ vášeň s Martinem Pávkem sdílejí i Hradečáci
Poslední dubnovou sobotu se v kulisách Labe konalo Hradecké nábřeží gurmánů, tentokrát s podtitulem Chuť jara.Do ruda zbarvený stánek Martina Pávka v sobotu lákal především milovníky pálivých jídel. Základem jeho domácích výrobků jsou totiž chilli papričky. On sám pronikl do světa pálivé zeleniny před čtyřmi lety při cestě do Skotska. „Tam se to zlomilo. Manželka je strašně zimomřivá, tak jsem přemýšlel, jak jí pomoci. A napadlo mne chilli. To nám zachutnalo natolik, že se z něj stal životní koníček,“ uvedl Martin Pávek s tím, že na rady známých si poté založili i živnost. „Poptávka po výrobcích z chilli je každým rokem větší a větší. Lidé prostě rádi experimentují,“ dodal Pávek. O výrobky z chilli je skutečně velký zájem i v krajském městě. Právě Martin Pávek je jedním z organizátorů festivalu zaměřeného na chilli, který bude Hradec Králové hostit již potřetí.