„Před 15 lety jsme si uložili jako hlavní cíl vyučovat cizí jazyky ve spojení se všemi oblastmi lidského života. V současnosti už vyučujeme 11 světových jazyků a navíc se zaměřujeme podrobněji na oblast výpočetní techniky a biologie,“ poznamenal ředitel. Z jazyků, které si studenti volí, patří mezi rarity výuka japonštiny, čínštiny nebo latiny.

Letošní novinkou se stala možnost studia znakové řeči. „Otevřeli jsme nultý ročník a zájem byl obrovský,“ řekl Ladislav Bartůška.

Škola se zúčastnila také několika mezinárodních projektů i soutěží, mezi které patří i spolupráce s čínskou školou na enviromentálních programech.
„Studenti mají možnost složit na škole také zkoušku certifikovanou Microsoftem. V České republice existují dvě testovací střediska a jedním z nich je i naše gymnázium. To, že studenti skládají mezinárodní zkoušky z jazyků, je samozřejmost,“ uvedl ředitel.

Jubilejní oslavy protnou celý letošní školní rok, kdy se uskuteční několik drobnějších akcí. „Po úvodním koncertu Kocianova kvarteta se chystáme na vánoční oslavu,“ uzavírá Ladislav Bartůška.