Obec včera otevřela víceúčelovou sportovní halu, kterou jí může závidět i nejedno okresní město. Na pozemku nedaleko školy vyrostla v rekordně krátké době jednoho roku.
Hala postavená společností Redomo splňuje parametry pro všechny sálové sporty a kromě školáků ji od počátku září budou moci využívat také sportovní kluby i veřejnost. Lze v ní hrát kopanou, volejbal, košíkovou, házenou, florbal, tenis, cvičit aerobic a podobně. Včerejším otevřením však byla završena pouze první etapa výstavby, která zahrnovala vybudování vlastní sportovní haly. V létě byly souběžně zahájeny práce na druhé etapě. „Ta bude zahrnovat bowling s restaurací, fitcentrum a saunu. Dokončena bude v červnu příštího roku,“ uvedla starostka Stanislava Marková. Následná třetí etapa bude znamenat už „jen“ dokončení terénních úprav.
Předpokládané celkové náklady na vybudování haly s bowlingem a dalšími součástmi dosáhnou přibližně 54 milionů korun. „Čtyřiadvacet milionů tvořila státní dotace, zbytek zaplatíme z našeho rozpočtu,“ doplnila starostka. „Ráda podporuji menší obce. Větší sídla získají peníze snáze,“ řekla nám poslankyně Hana Orgoníková, která se o přidělení státních peněz pro halu zasloužila. Nemusely by to být poslední peníze. „Ještě by to chtělo sedm milionů. Pokusíme se o to,“ dodala.
Vybudování haly je krokem k naplnění představ, podle nichž by se oblast, kde je i park, škola a fotbalové hřiště, měla stát sportovním a kulturním centrem obce. „V Předměřicích funguje několik sportovních organizací a současná školní tělocvična nestačila. Výstavbu haly umožnila kromě jiného i vstřícnost místního Sokola, který na obec bezúplatně převedl pozemek, na němž hala stojí, ale i sousední park. Předměřice mají s víceúčelovou halou velké plány. „Budou ji samozřejmě nejvíc využívat místní, proto se stavěla, ale neobsazené hodiny budeme nabízet i zájemcům z okolí. O víkendech tady mohou být různé turnaje a další akce. Hala musí být vytížená. Nebráníme se ani kulturním akcím,“ prozradil nám správce František Mikolanda.