Další miliony korun hodlá napumpovat hradecká radnice do zvelebení sportovního areálu ve čtvrti Třebeš. Největší investicí bude zřejmě dostavba malé sportovní haly za zhruba pětadvacet milionů korun. Hradečtí zastupitelé původně menší objekt z projektu vyškrtli, avšak teď změnili názor. „Hala, která bude určená pro menší skupiny, bude navazovat na stávající šatny. Měla by mít hned dva druhy povrchů.

Stavba by mohla začít za rok. Záleží na tom, jestli na ni město uvolní peníze. Teď pracujeme na dokumentaci,“ uvedl vedoucí investičního odboru hradecké radnice Valentýn Avramov.

Město už má na stole studii rozšíření areálu o nová hřiště. „Sokol by chtěl vybudovat tréninkové plochy pro fotbalisty. Jedna z nich by měla mít umělý povrch. My máme zájem do lokality umístit dětské dopravní hřiště, které musíme kvůli rekonstrukci fotbalového stadionu přemístit,“ řekl náměstek primátora Josef Malíř.

Zázemí dopravního hřiště by měla tvořit plánovaná dostavba dřevěného šatnového pavilonu, který stál město zhruba osm milionů korun. „Vešel by se tam také menší venkovní skatepark. Je to v dostatečné vzdálenosti od obydlených domů, takže hluk by neměl vadit,“ řekl Malíř. Tím plány radnice stále ještě nekončí. Město uvažuje také o využití pozemků v sousedství areálu Sokola. „Vedeme diskusi o tom, jak je využít. Jednou z možností je pronájem. Ale uzavřené tenisové kurty ani bowling tam nechceme. Město bude určitě preferovat otevřená sportoviště,“ dodal Josef Malíř.

Město už v areálu nechalo vybudovat sportovní halu za 75 milionů korun na místě bývalé sokolovny. Sportovci ovšem měli smůlu. Krátce po otevření došlo k devastaci podlahy vlhkostí.