Stavba Bistra U dvou přátel stála zhruba čtyři miliony korun.

„Začlenění handicapovaných lidí do společnosti je velmi důležité. Bistro U dvou přátel je jedním z celé řady projektů. Věřím, že ho budou návštěvníci Regiocentra často a rádi navštěvovat,“ řekl náměstek hejtmana Vladimír Derner, který má na starosti sociální oblast.

Bistro u dvou přátel přivítá své první hosty 27. února. Pracovníci s mentálním postižením budou připravovat občerstvení typické pro francouzská bistra, jako jsou bagety, palačinky a vafle. Nebude chybět ani káva a domácí limonády. „Stavba bistra s prosklenou fasádou připomíná výkladní skříň,“ uvedla Hana Šimáčková, vedoucí bistra.

„Lidé s mentálním postižením mají velkou chuť pracovat, ale jejich uplatnění na volném trhu práce je obtížné. Projekt Bistro U dvou přátel jim tuto šanci dá,“ uvedla Kateřina Drábková Bíbusová, ředitelka obecně prospěšné společnosti Skok do života. Její organizace poskytuje na území města služby, které lidem s mentálním postižením umožňují získat sebedůvěru a samostatnost, aby vnímali svůj život jako smysluplný a srovnatelný s životy ostatních lidí.