Organizátoři Happy Days festu směle očekávají návštěvnost kolem dvaceti až pětadvaceti tisíc milovníků hudby, divadla a zábavy.
Od začátku týdne jsou již po městě rozmístěny směrové cedule navádějící osobní automobily co nejjednodušší cestou k areálu letiště. Na místě je pro návštěvníky připraveno oplocené a hlídané parkoviště. Poplatek za jedno auto na jeden až pět dní je 100 korun. Kdo se rozhodne zůstat déle, zaplatí 150 korun.

Spoje s letištěm posílí i Dopravní podnik města Hradec Králové.

Po celou dobu konání festivalu budou na lince číslo 15 jezdit klubové autobusy. Navíc má dopravní podnik v záloze ještě další dva autobusy, které by v případě potřeby směrem na letiště také vyjely.

V areálu Festivalparku je již připraveno stanové městečko s kompletním sociálním zázemím a také jídelnou, která pojme tři tisíce osob.

Happy Days nastanou už ve čtvrtek odpoledne

Největší letošní letní party v České republice začíná ve čtvrtek odpoledne

Pořadatelům jedenáctidenního multikulturního festivalu Happy Days, který vypukne na královéhradeckém letišti, už potvrdila účast většina pozvaných téměř pěti set kapel a divadelních souborů.

Pět pódií pokřtí první kapely zítra v šestnáct hodin. Mezi premiérovými účastníky budou Sociál Band, Forrest Jump, Defcon, Ivan Mládek &Banjo Band a od devíti večer hlavní hvězda festivalu, newyorská kapela Fun Lovin' Criminals.
Newyorská kapela Fun Lovin' Criminals ozdobí hned první z jedenácti dnů, které má na královéhradeckém letišti zamluvené multikulturní festival Happy Days. „Svoji účast už potvrdili, považujeme je za hlavní hvězdu festivalu,“ řekl včera dopoledne dramaturg Radek Laurin.


Za hvězdy

Noblesní partička, v jejíž muzice a klipech nechybí humor a nadsázka, je svým českým fanouškům známá už řadu let. Hrála mimo jiné na brněnském festivalu Rio De Riviera a v proslulém pražském klubu FX Radost, před dvěma lety na festivalu Rock for People a představila se také v roli předskokana na koncertech takových hvězd, jakými jsou R.E.M. a U2. A k tomu všemu – Fun Lovin' Criminals považuje za svoji neoblíbenější kapelu například režisér Quentin Tarantino. Dost dobrých důvodů, aby tahle „roztomilá partička“, jak o ní rádi mluví ve svých recenzích hudební kritici, zazářila na festivalu Happy Days jako hvězda první velikosti.

Tři dny před začátkem festivalu potvrdilo organizátorům svoji účast dalších zhruba padesát zahraničních kapel a kolem tří stovek domácích skupin a muzikantů. Ti všichni se společně s několika divadelními soubory během jedenácti dnů vystřídají na pěti připravených pódiích.

K nejzajímavějším domácím projektům bude patřit vystoupení houslového virtuosa Pavla Šporcla s bratislavskou romskou formací Romano Stilo. „Je pro nás čest, že Pavel Šporcl udělal právě v případě našeho festivalu výjimku a mezi nahráváním své nové desky zahraje v Hradci ve výjimečném projektu. Pavel Šporcl totiž na festivalech nehraje,“ pochlubil se Radek Laurin.

Osmnáctky zdarma

Multikulturní festival Happy Days začíná v areálu hradeckého letiště ve čtvrtek večer a potrvá až do neděle 27. července. Jeho pořadatelé jej chtějí proměnit v historicky největší letní party v České republice, a to jak délkou festivalu, tak až neuvěřitelným počtem účinkujících. Všem, kterým je letos osmnáct, navíc nabízejí vstup zdarma. (fri)

INFORMACE POŘADATELŮ (http://www.happydays.cz)


Cena vstupenky na celý festival, činí v červenci pouhých 777 Kč

Na místě dostanete vstupenku na 11 dní za 888 Kč

Ceny vstupenek na prodloužené víkendy:

Čtvrtek až neděle 17-20.7 na čtyři dny bezkonkurenčně jen za 444 Kč.
Čtvrtek až neděle 24-27.7 na čtyři dny bezkonkurenčně jen za 444 Kč.

Komu je letos 18, má jako dárek vstup na celý festival ZDARMA!!!

Máme pro vás také nabídku zvýhodněného vstupného pro studenty, manželské páry a skupinky. Jak vidíte, snažíme se vyjít vstříc všem co nejvíce!

Takže … fixní cena akčních vstupenek na celý festival vypadá takto:

Studenti na celý festival: bezkonkurenčně jen 399 Kč.
Manželské páry na celý festival: bezkonkurenčně jen 499 Kč.
Skupinky na celý festival: při zakoupení více jako 4 vstupenek cena za jednu bezkonkurnčních 499 Kč.

Tato akční nabídka pro studenty, manželské páry a skupinky platí do konce festivalu.

Vstupenky si můžete zakoupit v síti TICKETSTREAM nebo na místě. Při zakoupení vstupenky na místě neplatíte žádné poplatky a v případě zakoupní u společnosti TICKETREAM si prodejce připočítá k ceně lístku 8%.

PROGRAM - ABECEDNÍ SEZNAM ÚČINKUJÍCÍCH S ČASEM VYSTOUPENÍ

Pořadatel si vyhrazuje právo změny.

- 123 min. st.23.7.,20:00,p1
3Brats ne.20.7.,18:00,p1
4 Axid Butchers (It) čt.24.7.,18:00,p1
5 Symbols ne.20.7.,18:00,p2
99 g ne.20.7.,13:00,p1
A Certain Shade (GB) **út.22.7.,18:00,p1
Adam Bernau
Afekt
After 25 so.26.7.,13:00,p3
Agharta (SK) pá.25.7.,18:00,p3
Agrebis po.21.7.18:00,p2
Aleš Pilgr pá.25.7.15:00,p2
Alibababand pá.25.7.13:00,p1
Alkaline
Altracent st.23.7.,16:00,p1
Animal Resources čt.17.7. 18.00,p2
Angels so.26.7.,14:00,p1
Anime Torment po.21.7.17:00,p2
Another Way* so.26.7.,15:00,p1
Antaranga so.26.7.,16:00,p2
Anti Tank Dog so.26.7.,18:00,p3
Apple Juice * út.22.7.,19:00,p2
Aroma Lososa čt.24.7.15:00,p2
Ashes Of My Life(D) so.26.7.,21:00,p1
Atari Terror so.19.7.,20:00,p2
…a vůbec! st.23.7.,17:00,p2
Atellier 11 (SK) so.26.7.,17:00,p3
Axis (SK) so.26.7.,16:00,p3
Back One Out (ITA) pa.25.7.,22:00,p3
Bankrupt (Hu) so.19.7.,19:00,p1
Bára Zemanová pá.25.7.,21:00,p1
Bayer * so.26.7.,17:00,p1
Becky´s Diary (It) pá.25.7.,23:00,p1
Bed Sores po.21.7.22:00.p2
Beznadějný Případ čt.24.7.12:00,p3
Bikinny Shop so.19.7.,17:00,p3
B!rd (Por) pá.18.7. 01:00,p1
Black Hill pá.18.7.,15:00,p1
Blank Promise (D) čt.24.7.,19:00,p1
Bludy so.19.7.,14:00,p2
Blue Fire čt.24.7.,12:00,p1
Breakpoint st.23.7.15:00,p2
Brutal Polka (Iz) ne.20.7.,17:00,p3
Bubble Gun
Bugaboo so.26.7.,18:00,p2
Bullerbyne * so.19.7.,01:00,p3
Bullet King út.22.7.,18:00,p3
Bundy Tad so.26.7.,13:00,p1
Cabowabo so.19.7.,20:00,p3
Calathea * so.19.7.,18:00,p2
Carma Star (Sui) st.23.7.,19:00,p1
Carrie Anne (D) st.23.7,21:00,p3
Clown Army **
Colours pá.18.7. 19:00,p3
Common Rail út.22.7.,17:00,p2
Crab inc.
Crate út.22.7.14:00,p2
Crionic po.21.7.14:00,p3
Crom so.19.7.,15:00,p1
Crossband ne.27.7.,17:00,p1
Cuvee (AUT) **út.22.7.,22:00,p3
Cyrcus (D) pá.18.7.,19:00,p1
Dan Bárta & Illustratosphere pá.18.7.,20:00,p1
Dangerous Aces út.22.7.,15:00,p3
Dead Heads po.21.7.17:00,p3
Dead Pope´s Company út.22.7.15:00,p2
Death In Red pá.25.7.14:00,p2
Deem pá.18.7.,14:00,p2
Deexs so.19.7.,14:00,p1
Defcon (A) čt.17.7.,18:00,p1
Delusion čt.24.7.,18:00,p2
Demaja st.23.7.,15:00,p1
Dj Boheme
Dorian Gray´s Prostitutes so.19.7.,01:00,p2
Double Bubble po.21.7.16:00,p1
Dovolená Narkotika
Drop Down Gods (AUT) **čt.24.7.,21:00,p3
Druhá Strana
Dukla Vozovna so.19.7.,15:00,p3
Dust so.26.7.,13:00,p2
Dusty Kate st.23.7.,14:00,p2
Dweal (SLO) pá.18.7.,23:00,p3
Ellayne st.23.7.,13:00,p-3
E.S.P. ne.20.7.,13:00,p2
Espionage Of The Loc so.26.7.,21:00,p3
Exilia (It) so.19.7.,00:00,p1
Experimentální Jatka út.22.7.,21:00,p2
Eyesore **
Fandangle (UK)
Feye
Fights&Fires(GB) **pá.18.7.,18:00,p1
Five O´Clock Tea út.22.7.,17:00,p1
Foret Gump
Forrest Jump čt.17.7.,17:00, p1
Fourth Face so.19.7.,21:00, p2
Friday ne.20.7.,14:00,p2
Fuego st.23.7.,14:00,p1
Fun Da Mental (UK) so.19.7.,23:00,p1
Fun Lovin´ Criminals (USA)
Funktomass pá.18.7. 18:00,p2
Fust čt.24.7.15:00,p3
Gate Crasher ne.27.7.,15:00,p1
Genius Mess Poets
Gerischau
Gravel Juice (D) so.19.7.,22:00,p1
Green Frog Feet GER ne.20.7.,19:00,p1
Grobiani (SK) pá.25.7.,20:00,p3
Groteska so.19.7.,12:00,p1
Gummo
Hangover Painters st.23.7.,13:00,p1
Hardcore Factor čt.24.7.14:00,p3
Havárna
Headline
Heartbreak cartel(UK) **čt.17.7.,22:00,p3
Hell Dorado (ITA) **so.19.7.,18:00,p1
Hey Baby so.26.7.,15:00,p2
Hazydecay pá.18.7.,20:00,p2
Heebie Jeebies so.19.7.,18:00,p3
Hodně Podně **čt.24.7.,16:00,p2
How?No!Cuc (SK) so.19.7.,19:00,p3
Hypnotix čt.17.7.,22.00,p2
Chocolate Jesus po.21.7.18:00,p3
Chuť ne.20.7.,16:00,p3
Ian S. Thompson so.26.7.,20:00,p3
I Love My Neighbours (Fr) po.21.7.18:00,p1
Ignorance po.21.7.16:00,p2
Immoral ne.27.7.,17:00,p2
Inngrim (D) ne.27.7.,18:00,p1
Innocens * pá.18.7., 23.00,p2
Insania * so.19.7.,00:00,p2
Inside Out čt.24.7.13:00,p2
Interstate 60 út.22.7.,12:00,p1
Invasion to privacy čt.17.7.,16.00,p2
IQ Opice
Iva Frühlingová so.26.7.,19:00,p2
Ivan Mládek & Banjo Band čt.17.7.,19.00,p1
Ivory Gate čt.17.7.,19.00,p3
Jana Fabiánová čt.17.7.,20.00,p2
Jerx (AUT) **út.22.7.,22:00,p1
Jill & Steve Walsh (USA) st.23.7.,20:00,p2
JZD
Kashmir 9:41
Kick 69
Koblížci po.21.7.13:00,p3
Komplex Oidipus
Korisz út.22.7.,13:00,p1
Křeč út.22.7.14:00,p3
Kulturní Zřízenost ne.20.7.,18:00,p3
Lajky so.26.7.,12:00,p1
Lampa 29 út.22.7.13:00,p3
Laydown čt.24.7.14:00,p2
Lenka Dusilová ne.27.7.,19:00,p1
Létající koberec út.22.7.,22:00,p2
Like Elliot (AUT) **st.23.7.,22:00,p3
Live And Stell so.19.7.,12:00,p3
Lionman (D) po.21.7.,21:00,p3
Local Villains so.26.7.,19:00,p3
Locomotive pá.18.7., 21.00,p3
Lomofuture so.19.7.,17:00,p2
Loosavanna(D) **so.19.7.,01:00,p1
Lost Line
Love For All
Luca Brasi ne.20.7.,19:00,p3
Lure Of Senses
Lydia Lunch pá.18.7., 23.00,p1
Mad Finger 23.7.,18:00,p2
Mandrage pá.25.7.,20:00,p1
Magma Hotel so.26.7.,21:00,p2
Mashy Muxx so.19.7.,16:00,p2
M.A.T.
Matahari * pá.18.7., 17.00,p1
Mathew´s Workshop
Mauritius * so.19.7.,17:00,p1
Mawataki út.22.7.14:00,p1
Me Myself And The Audience (D) so.26.7.,23:00,p3
Medvěd 009 pá.18.7.,22.00,p1
Metro pá.18.7.,14:00,p1
MF (SK) so.19.7.,22:00,p2
Mistake út.22.7.,12:00,p3
Moment ne.20.7.,12:00,p1
Mona so 19.7.,12:00,p2
More Than Crossed (D) so.26.7.,22:00,p1
Morokweng po.21.7.14:00,p1
Mother´s Angels ne.27.7.13:00,p2
Mrakoplaš pá.18.7. 16.00,p3
Mutha´shape
My Awesome Mixtape (I) ne.27.7.,16:00,p1
My Bloody Eventide út.22.7.,18:00,p2
My Own Story
My Pulse
Mystery Of 19th October (SK) čt.17.7. 17:00,p2
Nafrak st.21.7.12:00,p1
Nenie st.23.7.,17:00,p3
Niceland pá.18.7.,18:00,p3
Nikola Brasko pá.18.7.,17:00,p3
Nior W. pá.18.7.,12:00,p1
Nirvana Teen Spirit (Aut) **čt.24.7.,22:00,p3
No Redemption (SK) pá.25.7.,17:00,p2
Nou Entry ne.20.7.,12:00,p2
November 2nd st.23.7.,19:00,p2
Nukleární Vokurky po.21.7.20:00,p2
N.V.U. pá.18.7. 22:00,p3
Offbeat Heroes (UK) **so.19.7,22:00,p3
On Air pá.25.7.,20:00,p2
Ona mi v Oku
One ne.20.7.,13:00,p3
Orangecap ne.20.7.,15:00,p2
Outcry po.21.7.13:00,p2
Outrage (AUT) 23.7.,21:00,p3
Oxhole pá.25.7.12:00,p2
Oz One (ITA) 18.7.,00:00,p3
Pandora´s Dawn (A) po.21.7.20:00,p1
Papaya Tyrkys so. 19.7., 13:00,p1
Pavel Šporcl + Romano Stilo(SK) pá.18.7., 21:00,p2
Pavilon 9 út.22.7.,15:00,p1
Pech
Phenomenon
Pezzidi Recambio
Phonetix pá.25.7.19:00,p3
Plate of hate pá.18.7. 13:00,p2
Please The Trees pá.18.7. 22:00,p2
Plexis * út.,22.7.,20:00,p2
Pohádka Beat pá.18.7. 13:00,p1
Pop-Porn pá.18.7. 24:00,p2
Pork Soda po.21.7.21:00,p2
Positive Mind pá.25.7.,18:00,p2
Post-it ** pá.18.7. 19:00,p2
ProFunkUniT so.19.7.,15:00,p2
Promile pá.18.7. 12:00p2
První Pomoc
Punk Floid pá.25.7.,21:00,p2
Rabastabarbar pá.18.7. 16:00,p1
Rádio Jerevan so.19.7., 13:00,p2
Rattle Bucket pá.25.7.,19:00,p1
Remember The Nights(A) čt..17.7.,21:00,p3
Remorse st.23.7.,17:00,p1
R.U.M. po.21.7.12:00,p3
Running Sushi ne.21.7.,15:00,p1
Řekla Ne! ne.20.7.,14:00,p1
Sandboy ne.20.7.,17:00,p2
Sabra Cadabra čt.24.7.,15:00,p1
Saint Shoes ne.20.7.,12:00,p3
Satira Regula so.19.7., 13:00,p3
Scare Crow
Scarlet Haw so.19.7.,14:00,p3
Scarry5 po.21.7.14:00,p2
Second Band so.19.7.,21:00,p3
Second Chance so.26.7.,16:00,p1
Selfbrush pá.18.7. 16:00,p2
Selfish ne.20.7.,17:00,p1
Shakti Shanti Fireshow, Uvshow
Shargoo
Shockwave
Side Effect
Silent pá.18.7. 12:00,p3
Six Pastels út.22.7.,13:00,p2
SkA`N`DaaL so.19.7.,16:00,p3
Skelettones (AUT) **pá.25.7.,23:00,p3
Skrznaskrz ne.20.7.,15:00,p3
Slobodná Európa (SK) pá.18.7.,21:00,p1
Snowblind
Sociál Band čt.17.7., 16:00,p1
S.O.I.L. st.23.7.,21:00,p2
Sole Method (A) po.21.7.19:00,p1
Sonder Fall (SK) so.26.7.,15:00,p3
Sony´s Kebab st.23.7.13:00,p2
Scound čt.17.7., 16:00,p3
Soustruh pá.18.7., 15:00,p3
Special Edition (SK) pá.18.7., 20:00,p3
Spiral Dive (UK) so.26.7.,23:00,p1
Spleen po.21.7.17:00,p1
S.P.S. po.21.7.19:00,p2
Sputnik čt.24.7..19:00,p2
SPZ 06-05 út.22.7.,12:00,p2
Stainless (SK) st.23.7.,16:00,p2
Status Praesents ne.27.7.,19:00,p2
Stealstring (D)) **út.22.7.,19:00,p1
Stillknox pá.18.7.,14:00,p3
Stool
Svatka Štěpánková a P.R.S.T. čt.24.7.,17:00,p1
Swamp Safari Reggae University
Sweeper čt.17.7.,19:00,p2
Swordfishtrombones pá.18.7., 01:00,p2
Šatlava pá.25.7.,14:00,p1
Tainted čt.17.7.,18:00,p3
Taking Over Mars (Slo) út..22.7.,20:00,p1
Takoma Star (UK) pá.18.7., 24:00,p1
TBA (USA/CZ) pá.25.7.,12:00,p1
Temperamento so,26.7.,22:00,p2
The Accelerators (It) st.23.7.,18:00,p1
The Compromise ne.20.7.,14:00,p3
The Creeps
The Fly pá.18.7.,17:00,p2
The Coolers so.19.7.,19:00,p2
The Crux út.22.7.,19:00,p1
The Fractions út.22.7.,20:00,p3
The Partisan pá.18.7.,15:00,p2
The Passangers út.22.7.,16:00,p1
The Pláky so.26.7.,12:00,p2
The Red One (SK) čt.17.7.,20:00,p3
The Roads (UK-CZ) čt.24.7.,21:00,p2
The Skatenatix (D) po.21.7.,22:00,p3
The.Switch ne.20.7.,16:00,p2
The Upgrades (Irl) út.22.7.,21:00,p1
To Be Continued (A) čt.17.7.,20:00,p1
Tokamak čt.24.7.,17:00,p2
Too Late Lucy ne.27.7.,18:00,p2
Totální Nasazení čt.17.7., 21:00,p2
Transemotions čt.24.7.,13:00,p1
U-Prag * pá.25.7.,19:00,p2
Unarcadia ( A) ne.20.7.,19:00,p2
Underside so.19.7.,16:00,p1
Unite Tribe (D) pá.18.7.,00:00,p3
United Flavour pá.25.7.,22:00,p2
Unity * pá.25.7.,17:00,p1
Upland po.21.7.13:00,p1
Vidya Vacas Illegal Band **so.26.7.,17:00,p2
Vilda Čok&Bypass
Virgin Island (D) 18.7.,23:00,p3
Všech 9 pá.25.7.15:00,p1
V.T.Marvin st.23.7.,18:00,p3
Vyčůrat a spát po.21.7.16:00,p3
Výbuch
We Are Not Kool pá.25.7.,23:00,p2
Woodoojam ne.27.7.,14:00,p1
Wu Wei so.25.7.,14:00,p2
X-Core so.26.7.,20:00,p2
X-Left To Die
Yellow Sisters
Zahraa út.22.7.,16:00,p2
Zatrest čt.24.7.12:00,p2
Zerostar (Bentley) so.19.7.,23:00,p2
Zlatý voči čt.24.7.,14:00,p1
Zpět na Svět
Zpraku! ne.20.7.,16:00,p1
Žádnej stres čt.17.7., 17:00,p3