„Letos chceme v rekonstrukci pokračovat dál a zahájit druhou etapu výstavby. Ta zahrnuje provozní budovu se šatnami, sprchami, sklady a jednací místností," uvedl krajský ředitel hasičů František Mencl s dodatkem, že rozpočet na budovu je kolem 15 milionů korun. „Tři a půl milionu přislíbilo město, tři miliony kraj a o zbytek se podělí jak hasičský sbor, tak i státní rozpočet," informoval o financování stavby, která by měla začít v březnu a skončit na konci letošního roku, František Mencl, jenž kvitoval fakt, že se do výběrového řízení na zhotovitele díla přihlásila jen jedna firma. „Nebudeme se tak muset hádat s úřadem pro hospodářskou soutěž a předejdeme tak i odkladům z důvodů odvolání neúspěšného uchazeče," dodal ředitel.

I na první etapě výstavby v celkové hodnotě přesahující dvacet milionů korun se podílelo několik institucí. Například Hradec Králové přispěl částkou šesti milionů korun. Na hřišti se na požární výjezdy připravují i dobrovolní hasiči zřizovaní městem. Hřiště je zejména využíváno k výcviku práce ve výškách na cvičné věži nebo ke zvyšování fyzické kondice všech dobrovolných hasičů.

„Před zahájením rekonstrukce stadion dlouhé roky jen chátral, protože byl v majetku ministerstva obrany a tudíž Hasičský záchranný sbor KHK nemohl do stadionu investovat," řekl František Mencl a dodal, že areál bude ještě doplněn o tribunu. „S ní počítáme v další etapě, ale na tu si ještě budeme muset počkat," řekl ředitel.