Na financování rekonstrukce v celkové hodnotě přesahující dvacet milionů korun se podílejí stát, Královéhradecký kraj i město Hradec Králové. Město na první etapu přispělo částkou šesti milionů korun a další dva miliony jsou určeny na výstavbu etapy druhé. „Na hřišti se budou na požární výjezdy připravovat i dobrovolní hasiči zřizovaní městem. Hřiště může být zejména využíváno k výcviku práce ve výškách na cvičné věži, nebo ke zvyšování fyzické kondice všech dobrovolných hasičů," doplňuje jejich velitel Jiří Kubec.

„Před zahájením rekonstrukce stadion dlouhé roky jen chátral, protože byl 
v majetku ministerstva obrany a tudíž Hasičský záchranný sbor KHK nemohl do stadionu investovat," řekl krajský ředitel hasičů František Mencl a dodal, že areál budou moci využívat 
po předchozí dohodě také některé z okolních škol.

„Chtěli jsme, aby stadion co nejvíce zapadl do krásného místa lemovaného stromy, které je téměř v samotném centru Hradce nedaleko od budovy strojní průmyslovky od architekta Josefa Gočára. Doufáme, že stadion bude vynikat právě svoji architekturou, kterou chceme dále nést v odkazu na dílo Gočára," řek projektant Tomáš Vymetálek.