Klíče od nich převzal v Poličce ředitel královéhradeckých hasičů František Mencl. Jedná se o cisterny CAS 20. Jedna z nich bude sloužit hasičům na centrální stanici v Hradci Králové, druhá pak profesionálním hasičům v Novém Bydžově.

„Mnohdy o záchraně životů, zdraví a majetku občanů rozhodují minuty. Díky lepší technice a kvalitnějšímu vybavení se tak hasiči dostanou na místo rychleji a můžou efektivněji zasáhnout. Nové cisterny mají speciální technické provedení, jsou schopny jezdit také mimo komunikace, v blátě a ve sněhu. Vozidla jsou schopná brodění vodou až do hloubky 800 milimetrů a zároveň můžou v takto hluboké vodě stát minimálně deset minut," popsala vlastnosti zařízení tisková mluvčí hasičů Martina Žahourková. V nástavbě vozidel je instalovaná nádrž na čtyři tisíce litrů vody a 240 litrů pěnidla.

Auto je vybaveno automatickou převodovkou s hydrodynamickým měničem a na obou nápravách jsou poprvé použity kotoučové brzdy. V přední části vozu je na podélnících rámu v nárazníku uchycen elektrický lanový naviják. Zásahová vozidla byla pořízena jako první centrální zakázka z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů. Ředitelé Hasičských záchranných sborů krajů převzali celkem 25 cisteren CAS 20. Cena nových cisteren činí 174 milionů korun.