„O výjezdu jsme se dozvěděli ve čtvrtek kolem osmé hodiny a v pátek ve čtyři ráno jsme už jeli do Černošic u Prahy," vypráví Josef Vaňouček, jeden ze čtyř lochenických dobrovolných hasičů, kteří zasahovali v Černošicích a části  Mokropsy.

Lochenická sbírka
Hasiči z Lochenic uspořádali sbírku na pomoc zaplaveným Černošicím. Koná se dnes od 17 do 19 hodin v lochenické hasičárně. Lidé potřebují úklidové prostředky a balenou vodu. Oblečení a obuv nejsou potřeba.

Na místo vyrazili transportérem s čerpadlem a v sedm hodin byli v cíli. O hodinu později začali čerpat vodu z lagun, které se utvořily před domy. Teprve potom mohli dostat vodu ze sklepů ven. „Odčerpali jsme vše, co nám Berounka dovolila. Hladina byla vysoká, takže se občas stalo, že se nám voda vrátila spodem. Čerpadlo pracovalo non stop až do sobotních sedmi hodin večer," pokračuje Josef Vaňouček.

Během soboty stihli hasiči také netradiční svatbu jednoho z místních kolegů, kterému významný den nezkazil ani vodní živel.

„Teď jsme doma, ale v případě potřeby jsme schopni zase vyrazit. Překvapilo mě, že na místě nebyli hasiči z okolí, ale z Liberce či Břeclavi," diví se Josef Vaňouček.