Klání v požárním sportu se stalo hasičským svátkem. Zúčastnilo se pětatřicet družstev a podívat se přišlo i hodně obyvatel Březhradu. Josef Pekárek, starosta zdejšího sboru hasičů a otec chlapce, jehož jméno memoriál nese, byl s průběhem sobotního klání spokojen. „Je tady skvělá atmosféra a přišlo hodně lidí,“ řekl dojatý muž, jehož bolest nezmírnilo ani pět let, které od neštěstí uplynuly. „Mirek byl hasičem odmalička. Tehdy jsem byl velitelem, a tak se všech akcí zúčastňoval se mnou. Až do onoho dne,“ vyprávěl se slzami v očích.

Na kamaráda přišel vzpomínat i Luboš Remplík. „Mirek byl fajn člověk, jezdili jsme spolu na závody i jinam. Škoda, že už tady není s námi,“ svěřil se.

V kategorii mladších žáků se z vítězství radovala Malšova Lhota, která obsadila také stříbrnou pozici. Ve starších žácích kralovalo Sloupno a mezi šesticí ženských družstev zaběhla nejlepší čas Roudnice. Poslední a nejobsazenější kategorie mužů měla dramatický průběh, při pokusu týmu z Čeperky si jeden ze závodníků na rozdělovači pohmoždil ruku. Ihned ho ale ošetřili přítomní zástupci Českého červeného kříže. Ze šestnácti týmů byli nejrychlejší Roudničtí. Druhé skončilo mužstvo z Holohlav a těsně za nimi se umístil tým hasičů ze Střezetic.