Hejtmanský den začne v černíkovicích, kde se Pavel Bradík setká se zástupci tamní samosprávy v Černíkovicích, navštíví některé podniky Rychnovska jako jsou kvasinská automobilka, rychnovská firma na výrobu zámků, firma v Lipovce a na závěr delegace zavítá do ličenské pekárny.

„Opravené silnice, modernizovaná nemocniční zařízení či nízká nezaměstnanost, ale také frekventovaná doprava nebo přeplněná parkoviště. Tak se proměnil život během posledních čtyř let Rychnovsko díky rozšíření výroby automobilky v průmyslové zóně u Kvasin. Automobilová výroba a firmy, které na tuto produkci navazují, v krátké době proměnily rychnovský region v průmyslového tygra Královéhradeckého kraje. Právě Rychnovsko je cílem úterního hejtmanského dne,“ informoval Imrich Dioszegi, tisový mluvčí Krajského úřadu Královéhradec­kého kraje.

.

V rychnovském regionu se hejtman setká se zástupci tamních samospráv a firem. „Stát a kraj již vložili do rozvoje Rychnovska v souvislosti s rozšiřováním tamního průmyslu bezmála devět set milionů korun a život v této oblasti kraje se mění. Jak tyto změny vnímají lidé na Rychnovsku chci probrat během jediného dne s podnikateli i zástupci tamních obcí a měst,“ řekl hejtman Pavel Bradík.

Pokračoval, že rozvoj automobilky neměl vliv jen na modernizaci silnic či rekonstrukci infrastruktury. Rychnovsko má dnes nejnižší nezaměstnanost v kraji. Zatímco na konci roku 2005 přesahovala míra nezaměstnanosti v rychnovském regionu šest procent o dva roky později klesla pod tři procenta a dnes je na úrovni 2,34 procent.

„Cesta královéhradeckého hejtmana povede nejprve do Černíkovic, kde se při pracovní snídani setká s necelými dvěma desítkami starostů okolních obcí. Poté bude přímo v kvasinské automobilce jednat s ředitelem, jehož provoz si prohlédne. Navazovat bude prohlídka firmy zabývající se mimo jiné prodejem osobních vozů v Lipovce a dále společnosti vyrábějící automobilové zámky v Rychnově nad Kněžnou. Na pracovním obědě se setká se zástupci dalších významných firem působících v regionu. Odpoledne se hejtman setká s novináři a cestou do Hradce navštíví pekárnu v Ličně,“ popsal dnešní návštěvu hejtmana Diosegi.