Heldův park v centru Třebechovic se do konce roku změní k nepoznání. Přibudou odpočívadla a cesty, vyseje se nový trávník. Celý prostor se také osází novými stromy, živým plotem a okrasnými keříky.

Podle starosty Třebechovic Jiřího Němce je ale park jen pomyslnou třešničkou v obnově městské zeleně: „Projekt revitalizace tohoto parku je pouze dílčí část našich dlouhodobých plánů na regeneraci městské zeleně. Musíme se o ni dobře postarat, je to nejen otázka estetiky, ale hlavně bezpečí," říká.

Minimálně do konce října budou na parku naproti zdravotnímu středisku pracovat stavbaři, pak se teprve prostor osází novou zelení. „Stromy, které mají dlouhodobou perspektivu, vhodnými pěstebními opatřeními ošetříme, ty ve špatné kondici vykácíme a vysázíme několik nových. V plánu jsou dva javory, liliovník, tři bílé kvetoucí neplodící třešně, buky a lípy," prozrazuje autorka projektu architektka Lenka Hladíková.

Cesty a dvě nová odpočívadla

Budoucí park bude také křižovat několik cest, které respektují stávající vyšlapané cestičky, na které jsou místní zvyklí. „Vzniknou také dvě odpočívadla se sedáky, která tu dosud neexistovala. Jedno větší a jedno menší u zastávky," dodala Lenka Hladíková. Bezpodmínečně ale musí být hotovo do konce roku – jedna z podmínek štědrých dotací od státu. „Doufáme, že to bude i dřív," věří Lenka Hladíková.