První bitvu proti přestavbě bývalé prodejny Labe v Labské Kotlině I na bar s hernou vyhráli obyvatelé okolních domů a město.
Odbor hlavního architekta hradecké radnice totiž odmítá vydat územní rozhodnutí na stavbu herny, kterou chce vybudovat společnost Krijcos.
„Firma nemá k dispozici pro svůj záměr dostatečný počet parkovacích míst. Chybí jí asi šest stání. Pokud nepřepracují projekt a nezmění dispozice uvažované provozovny, což by mohlo přehodnotit požadavek na počet parkovacích míst, tak rozhodnutí nevydáme,“ uvedl vedoucí odboru hlavního architekta radnice.
Krijcos požádal odbor, který zastupuje státní správu, o výjimku. Proti se ale postavilo město, jež je účastníkem územního řízení. Architekti mu zřejmě dají za pravdu.
„Město má z automatů peníze, ale počet heren v Hradci na obyvatele je jedním z nejvyšších v republice. V Labské by byla blízko škol a místní ji tam proto nechtějí. Chceme regulovat herny na celém území města. Chystáme proto vydání speciální vyhlášky,“ řekl primátor Otakar Divíšek.
Názor firmy Krijcos, která hodlá do přestavby investovat sedm milionů korun, se nám včera nepodařilo zjistit. Její majitel Richard Chlad je na služební cestě v zahraničí.
„V Labské chceme vybudovat provozovnu podobnou baru na Benešově třídě, kde nikdy problémy nebyly. Herna bude jen malou součástí podniku. Obavy lidí i města jsou zbytečné,“ řekl již dříve Chlad.
 
 
 
ČTĚTE TAKÉ: