Letošní ročník včera skončeného festivalu Hip Hop Kemp se obešel bez vážnějších problémů a škod na majetku. Pozůstatky po zábavě dvaceti tisíc lidí odstraní organizátoři festivalu.

Technické služby, které areál letiště spravují, nezaznamenaly žádné vážnější obtíže. „Na to, kolik tady bylo lidí, to není nic velkého. Poničen je jeden díl betonového oplocení letiště a část plotu z vlnitého plechu uvnitř areálu. Škoda vznikla i jednomu nájemci, kterému někdo sprejem postříkal autobus a náklaďák,“ prozradil nám Dušan Šedaj z technických služeb.

Škody na majetku sčítá i Dopravní podnik města Hradce Králové. Sprejeři se vyřádili asi na desítce autobusů městské hromadné dopravy. „Výši škod vám zatím nedokážu sdělit, stále to vyhodnocujeme,“ uvedl Leo Sedláček.

Na úklidu areálu už zapracovali organizátoři. „Od nedělní půlnoci, kdy byl ukončen poslední koncert na hlavní scéně, pracujeme postupně na vyčištění všech ploch,“ uvedla mluvčí festivalu Tereza Reindlová. Doplnila také, že veškeré škody, které v areálu vznikly, včetně poškozených a pomalovaných plotů a jiných ploch, odstraní na vlastní náklady nejpozději do 14 dnů. „S tímto problémem se potýkáme každý rok, ale letos jsme byli překvapeni poměrně klidným průběhem,“ uzavírá.