„Schodiště Bono publico, které prošlo mezi lety 2017 až 2019 rozsáhlou rekonstrukcí za více než 26 milionů korun, čeká plánované letní čištění s výmalbou a nátěrem schodů,“ informovaly Technické služby Hradec Králové (TS HK) na webu. Celková cena údržby vyjde na téměř 470 tisíc korun včetně DPH.

Připomeňte si, jak Bono publico vypadalo po rekonstrukci:

V době rekonstrukce od 17. července do 18. srpna se lidé na Velké náměstí z Komenského ulice dostanou přes nedaleké Gočárovo schodiště, využít mohou i schodiště u zpívajících stromů, které vede na Pivovarské náměstí.

Okruh je jednosměrný a určený je jen pro běžce. Od parkoviště u Lesního hřbitova je to na něj zhruba 200 metrů.
VIDEO: Novinka v hradeckých lesích. Skandinávská stezka šetří klouby běžců

„Nátěr přitom není jediným úkonem, který Technické služby Hradec Králové na schodišti tento rok zajistily. Na památce už proběhla například revize osvětlení a ozvučení. Letošní kontrola otestuje i speciální systém elektroosmózy proti vzlínání vody,“ doplnily TS HK.

Technické služby původně avizovaly, že se historické schodiště uzavře v pondělí 17. července, nakonec se termín uzavírky posunul. „Vzhledem k přípravným fázím čištění a výmalby posouváme termín uzavření schodiště na příští týden 27. července. Termín dokončení prací zůstává stejný,“ doplnily informace TS HK.