Unikátní systém nejen v České republice, ale i v Evropě, na zkvalitnění prevence proti haváriím svých technologií úspěšně zavedlo Tepelné hospodářství Hradec Králové (THHK) ve spolupráci s královéhradeckým magistrátem.

„Projekt termovizního snímkování byla výborná investice. Město Hradec Králové ukázalo, že lze i v českých podmínkách realizovat náročné projekty, na které si mnohdy netroufnou odborníci jinde v Evropě,“ komentoval ocenění ředitel THHK Jiří Seidler, který počítá s tím, že do budoucna díky termovizi podrobí kontrole celý rozvodný systém tepla ve městě.

Tepelné mapy Hradce jako inspirace

Ocenění za Projekt roku 2009 převzal Jiří Seidler 27. dubna 2010 v Plzni na třídenní odborné konferenci Teplárenské dny 2010. S prezentací výsledků termovize v Hradci Králové vystoupil před stovkami odborníků náměstek společnosti THHK Petr Juránek, který je za realizaci projektu zodpovědný.

„Na spuštění celého projektu jsme se dlouhodobě připravovali a nepodcenili jsme ani následné vyhodnocování výsledků. Chceme kolegům s pomocí tepelných map a výstupů ukázat, kudy může vést cesta k zavedení termovizního systému kontroly do přenosových soustav v dalších zařízeních,“ dodává Petr Juránek, který hodnotí především přínosy při vyhledávání havárií na teplovodech.

K tepelným mapám se nově dostanou také občané. Od března je na svých webových stránkách zveřejnilo Tepelné hospodářství www.thhk.cz a magistrát Hradce Králové www.mmhk.cz. Majitelé domů a objektů ve sledovaných oblastech se tak mohou na vlastní oči přesvědčit, zda jim odněkud neuniká teplo.

Používání termokamer posiluje bezpečnost celé energetické soustavy a eliminuje riziko vzniku havárií. Efektivní přenos tepla s minimálními úniky pomůže ušetřit značné finanční prostředky, které tak lze dále investovat do kvalitnějších služeb pro zákazníky. (sle)

Termosnímek Hradce Králové.