Za duet Čínský tanec si odtud Izabela Gracíková a Lucie Stříteská odvezly zlatou medaili, ke které Gracíková za sólovou choreografii Hadí tanec přidala ještě jedno zlato a Lucie za Fairy Doll bronz. Dvě sólová vystoupení Nicol Kašíkové byla oceněna prvním a třetím místem. „Umístění našich děvčat byla velmi pěkná, ale nelze je přeceňovat. Balet je na programu mistrovství teprve druhým rokem, proto byl šampionát poměrně málo obsazený," zůstává  vedoucí hradecké taneční školy Vlaďka Hrbková nohama na zemi.

Konkurence na Ašském střevíčku, který se konal 24. května, už byla o poznání větší, přesto ani odtud Hradečanky neodjížděly s prázdnou. Izabela Gracíková za interpretaci sólové choreografie Harlekýn získala nejen stříbro, ale i zvláštní cenu za taneční techniku. Její společné vystoupení s Lucií Stříteskou bylo hodnoceno rovněž jako druhé nejlepší. Stříteská si jako sólistka vytančila bronz, sólová vystoupení  Nicol Kašíkové a Charlotte Pelclové byla  oceněna stříbrnými medailemi. Výkon, který předvedla Eliška Rufertová, byl dokonce odměněn zlatem.

Finále mezinárodní soutěže World Dance Masters na přelomu května a června hostilo chorvatské letovisko Poreč. Podle zdrojů z internetu jeho účastníci byli vybráni z téměř 50 tisíc dětí a mladých lidí, kteří se různým tanečním stylům věnují ve 28 zemích světa. Přesto i tady Izabela Gracíková s Lucií Stříteskou svým Čínským tancem nadchly porotce tak, že je odměnili zlatem. První místo Gracíková získala také za sólovou choreografii Arabský tanec, jako třetí nejlepší byla posouzena její Šeříková víla. Na třetí příčku v sólové kategorii dosáhla i „správná panenka" Stříteská.

Po výrazném úspěchu dosaženém v Chorvatsku se pochopitelně zdálo, že účast ve finále Dance World Cup, které se o měsíc později odehrávalo v portugalském přímořském městě Algarvé, přinese hradeckým tanečnicím další porci radosti. Nebudeme napínat, nestalo se tak. Pět umístění v rozmezí 4. a 11. místa bylo pro české dívky a jejich doprovod zklamáním. Všechny nejvyšší příčky totiž obsadily skvěle připravené Japonky, které v Poreči nestartovaly.

„Takže holky mají novou motivaci. Jestli chtějí vyhrávat na světových soutěžích, musejí se ještě víc snažit. I když, být mezi jedenácti nejlepšími na světě určitě není k zahození," komentuje portugalský výsledek Vlaďka Hrbková. „A také si myslím, že by měly tanec brát jako dar, jako velkou radost. To je hlavní."   (vá)