Rekonstrukce hlavního průtahu obcí Libčany na Hradecku je tady. Práce jsou rozdělené na dvě etapy. V první etapě, která potrvá od 6. května do 30. srpna, se uzavře úsek silnice od jídelny Gastrom po fotbalové hřiště. U horní zastávky bude možné přejet z jedné části obce do druhé. Poté se práce přesunou na úsek, který vede mimo intravilán obce, druhá etapa má skončit 27. října.

O dlouhodobě plánované rekonstrukci silnice III/32329, která potrvá přes pět měsíců, informovala obec na svém webu.

Prodejna Hruška bude po celou dobu rekonstrukce otevřena. „Pokud dojde k uzavření vjezdu pro motorová vozidla od firmy Rykov Libčany s.r.o., využijte parkoviště u bytových domů č. p. 166 a 167 a poté dojdete uličkou k obchodu Hruška,“ radí zástupci obce.

Dům v Plotištích po požáru.
Zapálil dům v Hradci, ve kterém zemřel senior. Mladík připravoval i další vraždu

Objízdná trasa povede v první etapě přes obec Hvozdnice, ve druhé etapě přes obce Lhota pod Libčany, Urbanice a Stěžery.

Silnice se bude rekonstruovat ve dvou etapách.Silnice se bude rekonstruovat ve dvou etapách.Zdroj: Obec Libčany

Z informací o veřejné zakázce vyplývá, že součástí akce bude také náhrada stávající rozlehlé stykové křižovatky silnic III/32329 a III/32317 za okružní křižovatku. Rekonstrukcí projdou i komunikace pro pěší, samostatné vjezdy a čtveřice zastávek linkové autobusové dopravy Libčany I a Libčany – jídelna. Šířka vozovky se sjednotí na 6,5 metru.

Nepřehlédněte: Před dopraváky se ukryl v pěstírně konopí, teď dostal muž z Hradce 7 let

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth