Posprejované fasády domů, nafta ve studni starosty a oběšená kočka na klice domu tajemníka úřadu. Tak pokračuje řádění vandala, který znepříjemňuje život nejen vedení města Třebechovic, ale také obyčejným lidem.

„Útoky zřejmě souvisí s činností vedení města. Vandalem může být někdo, kdo se nějakým způsobem mstí za to, že jsme mu nevyhověli. Veškerá rozhodnutí řešíme spravedlivě a podle zákonů, pokud je ten dotyčný v právu, tak je mnoho jiných způsobů, jak vyjádřit nespokojenost," nechápe činy Jiří Němec, starosta Třebechovic pod Orebem. Tomu se na domě vulgární nápisy objevily již v srpnu letošního roku.

Radnici nyní došla trpělivost a za informaci, která by vedla k dopadení pachatele vypsala dvacetitisícovou odměnu. Vandal totiž neničí jen majetek lidí spjatých s úřadem starosty, ale také běžných občanů.

„Terčem jeho útoku se stali moji staří a nemocní rodiče z Polánky nad Dědinou. Červeným sprejem někdo znehodnotil část fasády stodoly a oplocení domu. Rodiče ani já jsme nikdy nebyli členy zastupitelstva města ani jsme nevlastnili pozemky v Třebechovicích," píše Miloš Čejka, v dopise s oslovením „Vážený pane Jednoduchý".

A kdo se může skrývat za těmito činy? „Je možné, že se takto baví mládežníci mezi 13. a 17. rokem, kteří to považují za veliké hrdinství," myslí si  psycholog Jan Lašek.

Vandalské činy v Třebechovicích pod Orebem.