Hradecký deník navázal spolupráci s Útulkem pro opuštěná zvířata v Hradci Králové (Hradečnice 1980), jehož provoz zajišťují Technické služby Hradec Králové.

Pokud budete mít o psy nebo kočky zájem, můžete přijet a podívat se na ně. Zvířata vlastníkům vydávají denně od 8 do 18 hodin, vstup pro zájemce o zvířata je zajišťován denně od 10 do 17 hodin kromě úterý (sanitární den).

Jak nám v útulku potvrdili, spolupráce se velmi osvědčila a chodí i první zájemci. Upozorňujeme proto, že nabídka je aktuální. Může se stát, že po čtrnácti dnech si domů vybraného psa domů již neodvedete. Proto neváhejte a útulek navštivte co nejdříve.

Pejsky si můžete prohlédnout ve fotogalerii…

Kříženec špice: jméno: Dan, pohlaví: pes, věk: 8 let, barva: bílá, velikost v kohoutku 40cm, evid.č. 10/2010

Dan není pes do sportu, má neurologické problémy způsobující občasné nekoordinace končetin a šedý zákal na obou očích. Tyto potíže na jeho životní funkce nemusí mít vliv pokud bude osvojen jako pes na mazlení a na zahradu.

Kříženec: jméno: Tedy, pohlaví: pes, věk: 6 let, barva: bílá, hmotnost: 4,5 kg, velikost v kohoutku 30cm, ev. č. 36/2011

Tedy byl nalezen Městskou policií ve velmi podvyživeném stavu na konci ledna. Jeho střevní potíže po několika dnech odezněli. Tedy přestal být zesláblý a přibral na váze. Změnil se i povahově, již nevrčí na ošetřovatele, ale komunikuje s nimi, nechá se hladit i upnout na vodítko. Je to velice pohledný společenský kříženec vhodný do klidného domácího prostředí.

Bordeauxská doga: jméno: Max, pohlaví: pes, věk: 1 rok, barva: hnědá, velikost v kohoutku: 65cm, evid.č. 38/2011

Odrostlé štěně bordeauxské dogy - hlídací pes Max. Spolehlivě ochrání rodinu dům i pozemek. Toto plemeno vyžaduje přísun energie v podobě dostatku plnohodnotné stravy. Max váží 57 kg. Je vhodný pro člověka se zkušenostmi, který bude mít nad Maxem přirozenou převahu a bude důsledný při jeho výchově. Povahově je vyrovnaný, klidný, málo štěká, je velice přátelský k lidem .

Kříženec : jméno: Bona, pohlaví: fena, věk: 4 měsíce, barva: světle hnědá, odhadovaná velikost v kohoutku v dospělosti:40cm, evid.č. 44/2011

Bona svou hrubou srstí připomíná křížence teriéra. Je temperamentní veselé povahy.

Kříženec pudla: jméno: Baryk, pohlaví: pes, věk: 10 let, barva: hnědá, velikost v kohoutku 40 cm, evid.č.530/2010

Baryk je klidný starší pes. V útulku je pro svou ukázněnost na vodítku a přátelskou povahu oblíbeným společníkem zejména starších dobrovolných venčitelů.