Recesistickou akci s trochu bláznivě nelogickým názvem Vánoční neckiáda uspořádali dobrovolní hasiči ve spolupráci s obecním úřadem. „Máme přichystáno několik soutěží pro děti, ale klidně se do nich mohou zapojit i dospělí. Fantazii se meze nekladou,“ řekla za organizátory Martina Novotná.

Nebylo tedy divu, že kolem se proháněly děti na saních a v husté pěně připomínající sníh, kterou nafoukali pomocí speciální techniky místní hasiči, válely sudy. „Zkusil jsem skočit šipku a podařilo se,“ vykřikoval radostně Jakub Trejbal.

Pozadu nezůstali ani někteří rodiče a nadsázku si naplno užila i třetí generace.

Alpský lyžař pokročilejšího věku se obratně vyválel v hromadě pěny a neváhal sebou strhnout i jednu z organizátorek.

Nikde však nebyly vidět ani jediné necky, které by vysvětlily název akce. „Dřív jsme dělali klasickou neckiádu. Teď jsme chtěli nově oslavit Vánoce a slovíčko neckiáda tam zůstalo. Bavíme se dobře i bez necek,“ vysvětlila Martina Novotná.

V přilehlém bufetu nesmělo chybět tradiční Vánoční menu. Na jídelníčku se objevil smažený kapr s bramborovým salátem, knedlíčková polévka a cukroví.

„Je úplně čerstvé. Žádné rozmražené zbytky ze zimních Vánoc. Napekli jsme ho před několika dny,“ zdůrazňovala pořadatelka Novotná.

O půlnoci se konal ohňostroj.