Kdo si chtěl v úterý na poslední chvíli zarezervovat místo v některé z mnoha hradeckých hospod, ve kterých se večer na plátně nebo na televizi promítal hokejový zápas, měl většinou smůlu. Beznadějně plné byly nejen hospody v okolí zimního stadionu, ale dokonce i na mnohých předměstích.

Pro podniky v bezprostřední blízkosti hokejové arény nešlo o nic nového. „Díky těm nejnavštěvovanějším extraligovým zápasům jako jsou ty s Pardubicemi nebo Kometou Brno jsme dobře připravení. Dopředu jsme přiobjednali více zásob,“ řekla Deníku Radka Mlatečková, provozní restaurace U Lva, která stojí přímo naproti vchodu do arény. Stejně jako ve vedlejší restauraci Kobyla jsou zde zvyklí na návštěvníky, kteří přibíhají ze stadionu na pivo i během přestávek mezi třetinami.

Už během dopoledne se v hradeckém fanshopu vyprodaly šály speciálně připravené k finálovému zápasu Ligy mistrů. „Už když jsme ráno otevřeli, stála před obchodem fronta lidí. Šály byly během dvou hodin pryč. Ještě by snad mělo před zápasem pár kusů dorazit,“ popsal krátce po poledni nebývalý zájem o upomínkové předměty zaměstnanec obchodu pro fanoušky. Kromě šál kupovali lidé i speciální dresy a pamětní puky.

Brzy odpoledne pak na parkovišti před Hotelem Stadion vyrostla speciální velkoplošná obrazovka o rozměrech 3 krát 5 metrů. Na ní zápas zdarma sledovaly desítky lidí, kteří se nedostali přímo na stadion. „Nestihl jsem koupit včas lístek, chtěl jsem ale zažít atmosféru spolu s dalšími fanoušky. Doma by to nebylo ono,“ vysvětlil Deníku před začátkem zápasu Ondřej, který i v nevlídném počasí přišel s partou kamarádů před arénu. S postupujícím deštěm ale většina nadšenců dala přece jen přednost suché variantě v některé z hospod.