Česko versus Slovensko, třaskavé semifinále mistrovství světa v hokeji!

„Měníme program," říká provozní kina Lucie Farková. „Odpolední film jsme zrušili. Večerní projekce je posunuta na čtvrt na devět," vysvětluje ředitel Leoš Kučera.

Není se co divit, české hokejisty čeká další z památných zápasů. Souboj o finále šampionátu – a navíc proti Slovákům. „Hráčům jsem řekl, že jim právě teď začíná turnaj," pronesl po nečekaném vítězství nad Švédskem kouč Alois Hadamczik. Tím jasně naznačil, že se jeho mužstvo rozhodně nespokojí „jen" 
s postupem mezi nejlepší čtyři země mistrovství…

V boji o finále jim budou jako každý rok přát davy fanoušků. V Hradci sice nepoběží zápas nikde na veřejném prostranství na velkoplošné obrazovce, zato hospody budou praskat ve švech. „Už  máme všechna místa zarezervovaná," prozrazuje Markéta Ikizgul ze Sport Café na Velkém náměstí.

Vedení města setkání fanoušků nechystá. „Rozhodli jsme se nic neplánovat, abychom to nezakřikli a nepřivolali neúspěch," usmívá se mluvčí magistrátu Magdalena Vlčková.

Nejzaplněnější tedy bude Centrál – do velkého sálu se vejde 380 fanoušků. „Pravidla vstupu platí jako na stadiony – bez lahví, plechovek, tyčí a jiných nebezpečných předmětů," upozorňuje Kučera.

A kdože vyhraje? Co na to říká Júlia Špalková, Slovenka, která už třiatřicet let žije v Hradci? „Fandím prostě dobrému hokeji. Když vyhrají Češi, jsem vítězka, a když Slováci, hrdě se hlásím ke své národnosti. Zápas si nenechám ujít," směje se.

Fanoušci však mají jasno: „Zničíme Slovensko, a hurá do finále!