Kdo by to čekal. Po dvou výhrách se silnými soupeři však přišel tvrdý pád na zem. Hradečtí hokejisté ve středu vyfasovali příděl v Benátkách nad Jizerou (8:2). „Byli jsme jak opaření,“ říká královéhradecký útočník JAN HRUŠKA. Podle čtyřiadvacetiletého křídla první formace se může stát každému týmu, že se mu nepovede zápas.

Jak vstřebáváte tak vysokou porážku?
Nic příjemného to není. Může se stát každému týmu, že se mu nepovede zápas. Doufám, že jsme si to vybrali a bude to zase dobré.

Zlom nastal hned v první třetině, která se vám absolutně nepovedla. Čím si vysvětlujete? Poté prakticky nebylo o co hrát.
Ještě bylo o co hrát, ale bohužel jsme to nezvládli. Benátky začaly hrát svižně a nám se nepodařilo zachytit jejich tempo. Nechali jsme se dvakrát vyloučit, ať už to byl faul či nikoliv, a soupeři tam napadaly rychlé góly. Byli jsme jak opaření.

Museli trenéři o přestávce hodně zvýšit hlas?
(pousměje se) Většinou, když se prohrává takovýmto rozdílem, tak musí zvýšit hlas.

Bylo těžké se během zápasu vypořádat s tím, že Benátkám to tam padalo? Vám se podařilo jenom ve druhé části snížit.
Ono to bylo těžké už od začátku. Za stavu 4:0 to bylo nepříjemné. Když jsme snížili na 5:2, tak jsme měli šanci na další branku, ale nedali jsme ji. Kdyby to tam spadlo, kdo ví, jak by se zápas vyvíjel dál. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že se to budeme snažit ještě otočit. Bohužel jsme udělali individuální chyby, které se však za tohoto stavu stanou. Každý se totiž snaží něco vymyslet dopředu. Pak už to tam padalo jak na běžícím páse.

V sobotu hostíte Písek. Dá se očekávat výsledková „rehabilitace“?
Radši to nebudeme takhle říkat, ale doufám, že zase budeme hrát to, co v předešlých dvou zápasech, a že Písek porazíme.