Je to poslední otazník, chvíle, kdy zřejmě dostane přesun hokejové extraligy z Českých Budějovic do Hradce razítko.

Ve středu se koná na jihočeské radnici sezení majitelů licence, společnosti Mounfield, a šéfů města. Zahodí na ní dosavadní averzi?

„Už od toho neočekávám přílíš mnoho," přiznal Miroslav Schön, předseda představenstva Mountfieldu.

„Vyjasní si tam možnosti. Ve středu bude asi jasné, zda bude extraliga u nás," doplnil hradecký primátor Zdeněk Fink.

Pokud se Mountfield s radnicí na jihu nedohodne, bude třeba ještě jeden definitivní a rozhodující krok.

„Souhlas hradeckého zastupitelstva," upozornil generální manažer Královských lvů (současného hokejového klubu v Hradci) Aleš Kmoníček. Verdikt zastupitelů by však měl být pozitivní, což potvrdilo i pondělní setkání. Hlasování by mělo být na programu 18. června.

Nakolik je tedy reálné, že Mounfield opustí České Budějovice, kde se dostal do sporu s radnicí?

Před týdnem to předseda představenstva Schön odhadoval na sedmdesát procent, po pondělních jednáních na ještě vyšší číslo. „Je to zase blíž. Podpora hokeje a sportu ze strany města je velmi výrazná, nebe a dudy ve srovnání s Budějovicemi," řekl. „Chtěl jsem najít stadion, kde bude Mountfield hrát, a ten stadion stojí v Hradci…"

Hradec by měl do hokeje dál dávat 19 milionů ročně. „To byla naše podmínka," potvrdil primátor Fink. Mounfield přidá dalších třicet. Rozpočet klubu by měl být přibližně 
100 milionů.

Kauza v bodech: Proč se chce vlastně Mounfield stěhovat?
Je to blízko, v Hradci se zřejmě bude hrát hokejová extraliga. Proč se vlastně majitel licence pro nejvyšší soutěž společnost Mountfield rozhodl odejít z Českých Budějovic?

• Jak typické pro Čechy, na začátku bylo pivo. Tedy spor o to, jaké se bude čepovat na stadionu v Budějovicích. Extraliga má smlouvu 
s Radegastem, město s Budvarem. Dohoda prý není možná.
• Podle všeho jde však spíš o zástupný problém, větší potíží jsou spory města s Mountfieldem – firma si myslí, že se k ní budějovická radnice chová macešsky.
• Proto oslovila Hradec (a také Jindřichův Hradec a Znojmo) a začala jednat o přesunu extraligy.
• V Hradci se velmi rychle dohodla, poslední věc, která může změnu zhatit, je středeční schůzka Mountfieldu a budějovické radnice.
• Co bude s hráči? Ti hradečtí cítí nejistotu, budějovičtí by se měli přesunout z jihu na východ Čech.
• Hradec bude dál dávat do hokeje 19 milionů, příspěvek Mountfieldu se vyšplhá na 30 milionů. Klub by měl disponovat zhruba stomilionovým rozpočtem.