Pouhých šest měsíců funguje obchvat města Holic a už si provoz vyžádal dvě smrtelné nehody. Jednu na nepřehledném křížení obchvatu se silnicí z Holic do Dolní Rovně, druhou na „téčku“, kde se na obchvat napojuje Hradecká ulice. V obou případech sehrálo roli nedání přednosti.

Vášnivou diskuzi vyvolala zejména první dopravní nehoda, při níž přišla o život šestnáctiletá dívka. „Křižovatka je nepřehledná, ne〜osvětlená, není tam stopka, svodila kryjí záři světel aut jedoucích po ochvatu,“ zaznívalo z úst mnohých.

Situace si nakonec vyžádala změnu v dopravním značení. Ta se připravuje v nejbližší době. Křižovatka se dočká „stopek“, a to i namalovaných na silnici, důkladnějšího upozornění a zpomalovacích pruhů.

Řidičům ovšem vadí i pomníčky, které na místě smrtelných nehod vyrůstají. „Ten u roveňské silnice tam stojí od úterý. Jsou tam věnce, plyšáci, svíčky. Chápu pozůstalé, ale ať si chodí na hřbitov. U silnice to jen poutá pozornost a může dojít k novému neštěstí,“ řekl jeden z řidičů a dodal, že teď už zbývá jen kruhový objezd uprostřed obchvatu. „Jednu nehodu jsem tam sice již viděl, ale tady se snad nikdo nezabije.“