V Masarykově divadle se uskutečnilo celostátní finále soutěže Dívka roku 2007. Na fiktivním mořském dně bojovalo dvanáct dívek ve věku od osmi do patnácti let o přízeň porotců i publika. Mezi devatenácti hodnotiteli byli Yemi, Richard Hes, Zdeněk Podhůrský, Aleš Burket a další známé tváře. Skvěle zorganizované odpoledne moderoval Jiří Mádl s Janou Plodkovou. Finalistky čekal rozhovor, své pohybové zdatnosti předvedly při aerobiku, šikovnost a talent zúročily ve volné disciplíně. Nechyběly ani módní přehlídky. Závěrem dívky nastoupily na molo ve večerních společenských róbách.

Celebrity v programu

Čtyřhodinový program měl spád a publikum se výborně bavilo. Nejen při vtipných odpovědích krásných slečen, ale o své zážitky z pořadu Bailando se s ním podělil Zdeněk Podhůrský, pozdravila ho loňská vítězka Míša Sejnová. Zazpívali Monika Absolonová, Aleš Burket, David Spilka s Terezou Najdekrovou. Perfektní tanec předvedla skupina Jad, líbila se děvčata z Chotěboře. Vyvrcholení soutěže bylo slzavé, neboť dívky za týdenní pobyt v Jičíně vytvořily sehraný tým a bylo jim líto, že všechno končí.

Dar mateřské škole

Při sobotním finálovém večeru soutěže Dívka roku 2007 předaly pořadatelky ředitelce Mateřské školy na Větrově finanční dar ve výši 50 tisíc 500 korun.
Místostarosta města Ladislav Brykner nešetřil při hodnocení akce slovy chvály a mluvil jen v superlativech. Pak už Vratislav Maryška předal korunku a šerpu s dalšími dary vítězce soutěže Dívka Jičínského deníku, kterou se stala Sára Jechová z Rumburka. Oceněním byla zaskočena a našim prostřednictvím děkuje všem čtenářům. Poprvé byla vyhlášena Dívka talent. Titulem se pyšní patnáctiletá Martina Hollá z Kynšperka nad Ohří, která se stala i Dívkou publika.
Na třetím místě v závěrečném hodnocení stanula usměvavá Monika Drahokoupilová, na druhé příčce křehká tmavovláska Klaudie Kováčová a na trůn usedla a Dívkou roku 2007 se stala Martina Hollá. „Je to překvapení, vůbec jsem to nečekala. Soutěžím poprvé,“ prozradila nám šťastná Martina.