Holobyty tady nechceme! Jasný vzkaz hradecké radnici posílají podnikatelé ze Slezského Předměstí.
Po rodičích žáků školy SNP a obyvatelích předměstí jde o další velkou skupinu lidí, která se vzepřela záměru města vybudovat v lokalitě ubytovnu pro neplatiče nájemného.

„Sepsali jsme petici, se kterou obcházíme místní firmy. Chceme s tím pokračovat do konce týdne, pak archy předáme na radnici. Kolik podpisů máme zatím, nevím, ale dosud se připojili všichni oslovení,“ uvedl předseda představenstva firmy Strojírny Holding Zdeněk Hrnčál, který petici organizuje.
Podnikatelé se obávají mimo jiné poklesu cen svých nemovitostí a prodeje výrobků.

„Především jde ale o bezpečnost zaměstnanců a firem. Budou se sem stahovat lidé z kriminálu, kteří budou bez práce a ukradnou všechno na co přijdou. Za chvíli zmizí i kočky a psi,“ řekl Hrnčál.

Radnice si vybrala pro stavbu za zhruba sedm milionů korun dvě lokality. Jedna parcela leží u křižovatky Kladské a Vážní ulice, další pak za bývalou „vajíčkárnou“. Zatím není jasné, kde holobyty z montovaných buněk budou stát.

„O tom, kterou lokalitu město vybere a jestli vůbec, rozhodnou začátkem roku radní. Ale může se stát, že kvůli velkému odporu začneme hledat jiné místo,“ připustil mluvčí radnice Václav Svoboda.

Petici rodičů žáků základní školy SNP už převzal hradecký magistrát. Archy podepsalo přibližně 400 lidí.