Radnice začala ustupovat od záměru postavit šestnáct holobytů zmontovaných buněk na křižovatce ulic Kladská a Vážníulice.

„Odpor místních lidí je opravdu hodně silný. Je pravda, že pozemek pro možnou budoucí stavbu je příliš blízko obydlených oblastí,“ připustil mluvčí hradecké radnice Václav Svoboda.

Petici proti ubytovně, se základním vybavením za sedm milionů korun, podepsalo 400rodičů žáků základní školy SNP a další stovky obyvatel Slezského Předměstí. Radnice původně pro stavbu vytipovala také pozemek za bývalou vajíčkárnou ve stejné lokalitě.

Proti se ale tentokrát postavili tamní podnikatelé. „Předali jsme radnici petici, ke které se připojilo 112firem. Nepodepsali ji pouze zástupci dvou zahraničních společností, které mají daňové úlevy,“ řekl organizátor petice Zdeněk Hrnčál, předseda představentva firmy Strojírny Holding.

Definitivní verdikt oubytovně vynese vedení města začátkem ledna. „Nelze vyloučit ani variantu, že začneme hledat úplně jinou lokalitu,“ dodal mluvčí radnice Svoboda.